Strona główna » „Wielka podróż dziadka Eustachego” na liście BRAW Amazing Bookshelf!
Aktualności ze świata książki Książki dla dzieci

„Wielka podróż dziadka Eustachego” na liście BRAW Amazing Bookshelf!

Wielka podróż dziadka Eustachego

Obrazkowa książka dla dzieci Aleksandry i Daniela Mizielińskich znalazła się w ścisłym finale prestiżowego konkursu BolognaRagazzi Award. Organizatorzy Międzynarodowych Targów dla Dzieci w Bolonii zdecydowali się wyróżnić w tym roku tytuły, które były bliskie zwycięstwa. Wśród nich na liście 100 wyjątkowych książek znajdziemy polską publikację Wydawnictwa Dwie Siostry.

BolognaRagazzi Award to prestiżowa nagroda literacka przyznawana wybitnym książkom dla dzieci z całego świata. Spośród nadesłanych 2200 tytułów z 62 krajów międzynarodowe jury wybrało zwycięzców 2022 roku. Jednak wyjątkowo zdecydowano również o wyłonieniu 100 tytułów książek obrazkowych, które cieszyły się ogromnym uznaniem jury i zaklasyfikowano je do BRAW Amazing Bookshelf. Wystawa, na której będzie można obejrzeć wyróżnione książki obrazkowe, odbędzie się podczas trwania Bologna Children’s Book Fair w dniach 21-24.03. To ogromna szansa dla autorów i ich książek do zaistnienia na międzynarodowej arenie.

Jeśli jesteście ciekawi książki Aleksandry i Daniela Mizielińskich, kupicie ją tutaj: Wielka podróż dziadka Eustachego

Zobacz również:

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni.
Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować