Strona główna » Remigiusz Mróz nominowany do Wiktorów 2021
Aktualności ze świata książki Kryminał i sensacja

Remigiusz Mróz nominowany do Wiktorów 2021

Remigiusz Mróz

Fot. Facebook Remigiusz Mróz

Nagroda Akademii Telewizyjnej powróciła po 7 latach przerwy. W tym roku ogłoszono nominacje w 12 kategoriach. W kategorii Twórca roku na zwycięstwo ma szansę najbardziej znany polski autor kryminałów, Remigiusz Mróz!

Nagroda dla Twórcy roku

Być może niektórych może dziwić, że pisarz został nominowany do Wiktorów. Jednak kto śledzi działalność pisarską autora m.in. Chyłki, ten z pewnością bardzo dobrze wie, że Remigiusz Mróz zasługuje na wyróżnienia i nagrody. Czy będą to akurat Wiktory 2021? Mamy taką nadzieję! W końcu rok 2021 obfitował w ciekawe kryminały i thrillery (m.in. Afekt, Egzekucja, Szepty spoza nicości, Ekstremista, Wybaczam ci), które nie schodziły i nie schodzą wciąż z list bestsellerów.

 Tego się nawet najstarsi górale nie spodziewali – pisarz nominowany do Wiktorów. Przez moment myślałem, że może doceniono rolę w Behawioryście, ale nie tym razem (pozostaje mi dalej czekać na zasłużonego Oscara).”

– Remigiusz Mróz

W kategorii Twórca roku pisarz konkuruje z:

  • Janem Holoubkiem
  • Iloną Łepkowską
  • Rinke Rooyensem
  • Adamem Sztabą

Nagroda dla Serialu roku

Warto przy okazji wspomnieć, że nie tylko sam Remigiusz Mróz zdobył nominację. W kategorii Serial roku nominowana została również ekranizacja bestsellerowej serii o Joannie Chyłce z Magdaleną Cielecką w roli głównej. Chyłka konkuruje z takimi serialami jak:

  • Klangor
  • Osiecka
  • Skazana
  • Stulecie winnych

Zwycięzców Nagrody Akademii Telewizyjnej poznamy się 31. marca podczas uroczystej gali Wiktorów.

Zobacz także:

 

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni.
Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować