Strona główna » Polskie nominacje do konkursu „Jackets off!”
Aktualności ze świata książki

Polskie nominacje do konkursu „Jackets off!”

Jacekts off!

W tym roku Międzynarodowym Targom dla Dzieci w Bolonii będą towarzyszyły branżowe targi Bologna Book Plus. W ramach wydarzenia odbędzie się po raz pierwszy wystawa Jackets off! czyli prezentacja najlepszych okładek książek dla dorosłych. Wśród nich znajdziemy 3 projekty z Polski!

Organizatorzy targów Bologna Book Plus wybrali w tym roku 6 krajów, które zaprezentują po 3 wyróżniające się projekty okładek. Instytut Książki i eksperci zgłosili poniższe prace:

  • Jadłonomia po polsku – książka Marty Dymek, projekt graficzny okładki autorstwa Oli Niepsuj, projekt typograficzny autorstwa Olka Modzelewskiego
  • Kierunek zwierzania – książka Marcina Wichy, projekt okładki autorstwa Przemka Dębowskiego
  • Raster Lichtensteina – książka Agnieszki Wolny-Hamkało, projekt okładki autorstwa Joanny Jopkiewicz

Oprócz prezentacji 18 najpiękniejszych okładek książek dla dorosłych na wystawie 2022 Jackets off zobaczymy również okładki Opowieści podręcznej Margaret Atwood z całego świata. Wśród prezentowanych projektów znajdzie się również okładka polskiego wydania powieści Wydawnictwa Wielka Litera.

Książki kupisz tutaj:

Zobacz również:

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni.
Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować