Strona główna » „Widziałem pięknego dzięcioła”. Nominacja do PREMIO ORBIL 2022
Aktualności ze świata książki Książki dla dzieci

„Widziałem pięknego dzięcioła”. Nominacja do PREMIO ORBIL 2022

Widziałem pięknego dzięcioła

Książka Michała Skibińskiego doczekała się kolejnej zagranicznej nominacji. Tym razem włoskie tłumaczenie Ho visto un bellissimo picchio z ilustracjami Ali Bankroft ma szansę otrzymać prestiżową nagrodę w kategorii książka obrazkowa!

Widziałem pięknego dzięcioła to przejmująca książka dla dzieci poruszająca tematykę II wojny światowej. Autorem zeszytu wydanego w formie książki jest 8 – letni Michał. W czasie wakacji miał za zadanie zapisywać codziennie jedno zdanie w zeszycie. Jednak te wakacje były dla chłopca i całego świata szczególne. Był rok 1939 i 1 września wybuchła wojna. Dziennik Michała stał się więc przejmującym i unikatowym dokumentem, który po latach został uzupełniony o malarskie ilustracje. Co ważne, książka Michała Skibińskiego to nie fikcja literacka. Zapisy zamieszczone w publikacji stanowią reprodukcję oryginalnego zeszytu autora.

Książka Widziałem pięknego dzięcioła wydana w 2019 roku przez Wydawnictwo Dwie Siostry zdobyła już liczne wyróżnienia i międzynarodowe nagrody literackie. W tym roku ma szansę na kolejną. Nominowana jest bowiem do Nagrody PREMIO ORBIL 2022 organizowanej przez stowarzyszenie niezależnych księgarni dziecięcych Librerie Indipendenti Per Ragazzi. Czy polska książka o czasach II wojny światowej zdobędzie prestiżową nagrodę, dowiemy się już w marcu podczas Międzynarodowych Targów Książki dla Dzieci w Bolonii.

Książkę znajdziecie tutaj: Widziałem pięknego dzięcioła

Jeśli interesuje Was temat Międzynarodowych Targów Książki dla Dzieci w Bolonii, zachęcamy do lektury poniższych artykułów:

Kasia

Kasia

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować