Strona główna » O nas

O nas

„O Książkach” to serwis dla tych, którzy lubią czytać, z niecierpliwością wyczekują premier, śledzą wydarzenia na rynku czytelniczym i chcą znać ciekawostki o ulubionych pisarzach.

Nie skupiamy się na konkretnych gatunkach, uważamy, że największą wartością w książkach jest to, że każdy, bez względu na przekonania i preferencje, znajdzie swoją ulubioną, która wciągnie go bez reszty, pozwoli zarwać nockę i długo z nim pozostanie. Piszemy nie tylko o nowościach ale też książkach, które zwyczajnie trzeba przeczytać, poznać. Podpowiadamy od jakiego tytułu zacząć czytać popularnych pisarzy. Przygotowujemy rankingi  najlepszych tytułów w danej tematyce. Kierujemy się własnym instynktem i miłością do literatury więc wszystkie opinie są w pełni subiektywne.

Co nam daje czytanie książek? Przede wszystkim rozwija wyobraźnię, pozwala przeżyć kilka przygód jednocześnie, odwiedzić wiele miejsc. Czytanie to wspaniały trening dla mózgu ale też niezastąpione wyciszenie umysłu. Już dwadzieścia minut czytania po przebudzeniu, uspokaja emocje i pozwala łagodnie zacząć dzień. Wreszcie czytanie poprawia pamięć, skupienie, koncentrację i to zupełnie za darmo, bez specjalnego treningu mentorskiego. Dzięki czytaniu książek poszerzamy słownictwo,  zdobywamy informacje o świecie i kulturze, uczymy się wrażliwości.

Uwielbiamy słowo, zabawę w tworzenie nowych treści, dlatego chcemy dzielić się z Wami naszą pasją i uzależnieniem. Wierzymy, że w każdym drzemie mól książkowy i chcielibyśmy zarazić pasją do czytania jak najwięcej osób. Jeśli ten serwis dołoży cegiełkę do promowania czytelnictwa w Polsce  – podskoczymy z radości!