Strona główna » 59. Międzynarodowe Targi Książki dla Dzieci w Bolonii
Wydarzenia literackie

59. Międzynarodowe Targi Książki dla Dzieci w Bolonii

Międzynarodowe Targi Książki dla Dzieci w Bolonii – Bologna Children’s Book Fair to najważniejsze wydarzenie w świecie literatury dziecięcej, które corocznie gromadzi globalną publiczność zainteresowaną rynkiem książki dla dzieci. Nareszcie po dwóch latach wirtualnej edycji targów wydarzenie wraca do swojej tradycyjnej formy. Tegoroczna 59. edycja odbędzie się w dniach 21 – 24. 03.2022 w Bolonii, czyli rozpocznie się wraz z pierwszym dniem wiosny.

Już w lutym Elena Pasoli, dyrektor Międzynarodowych Targów Książki dla Dzieci w Bolonii poinformowała, że tegoroczna edycja budzi ogromne zainteresowanie i na wydarzeniu pojawią się wystawcy z ponad 50 krajów. Oprócz wydawców z Europy i Wielkiej Brytanii możemy liczyć na przedstawicieli z Turcji, Indii, Południowej Korei, Tajwanu, Iranu Australii, Nowej Zelandii, Kanady, Brazylii, USA, Chile a nawet Urugwaju. Targi w Bolonii to najważniejsze miejsce spotkań wydawców, pisarzy, ilustratorów, grafików, agentów literackich, tłumaczy, księgarzy, bibliotekarzy i każdego, kto jest miłośnikiem dobrej dziecięcej literatury.

Podczas Targów przyznawane są najbardziej prestiżowe nagrody na rynku książki dziecięcej – m.in. BolognaRagazzi Award, którą otrzymują wybitne pod względem edytorskim i graficznym książki dla dzieci z całego świata oraz BOP – Bologna Prize for the Best Children’s Publishers of the Year, która wyróżnia najlepszych wydawców literatury dla dzieci. Wydarzeniom literackim – spotkaniom z pisarzami i wydawnictwami będzie towarzyszyć ciesząca się ogromną popularnością międzynarodowa wystawa ilustracji. W tym roku równolegle z Międzynarodowymi Targami Książki Dziecięcej będą odbywać się nowe branżowe targi książki Bologna Book Plus, podczas których zostanie przyznana międzynarodowa nagroda Jackets off! dla najpiękniejszej okładki książki dla dorosłych.

Zobacz także:

Kasia

Kasia

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować