Strona główna » 59. Międzynarodowe Targi Książki dla Dzieci w Bolonii
Wydarzenia literackie

59. Międzynarodowe Targi Książki dla Dzieci w Bolonii

Międzynarodowe Targi Książki dla Dzieci w Bolonii – Bologna Children’s Book Fair to najważniejsze wydarzenie w świecie literatury dziecięcej, które corocznie gromadzi globalną publiczność zainteresowaną rynkiem książki dla dzieci. Nareszcie po dwóch latach wirtualnej edycji targów wydarzenie wraca do swojej tradycyjnej formy. Tegoroczna 59. edycja odbędzie się w dniach 21 – 24. 03.2022 w Bolonii, czyli rozpocznie się wraz z pierwszym dniem wiosny.

Już w lutym Elena Pasoli, dyrektor Międzynarodowych Targów Książki dla Dzieci w Bolonii poinformowała, że tegoroczna edycja budzi ogromne zainteresowanie i na wydarzeniu pojawią się wystawcy z ponad 50 krajów. Oprócz wydawców z Europy i Wielkiej Brytanii możemy liczyć na przedstawicieli z Turcji, Indii, Południowej Korei, Tajwanu, Iranu Australii, Nowej Zelandii, Kanady, Brazylii, USA, Chile a nawet Urugwaju. Targi w Bolonii to najważniejsze miejsce spotkań wydawców, pisarzy, ilustratorów, grafików, agentów literackich, tłumaczy, księgarzy, bibliotekarzy i każdego, kto jest miłośnikiem dobrej dziecięcej literatury.

Podczas Targów przyznawane są najbardziej prestiżowe nagrody na rynku książki dziecięcej – m.in. BolognaRagazzi Award, którą otrzymują wybitne pod względem edytorskim i graficznym książki dla dzieci z całego świata oraz BOP – Bologna Prize for the Best Children’s Publishers of the Year, która wyróżnia najlepszych wydawców literatury dla dzieci. Wydarzeniom literackim – spotkaniom z pisarzami i wydawnictwami będzie towarzyszyć ciesząca się ogromną popularnością międzynarodowa wystawa ilustracji. W tym roku równolegle z Międzynarodowymi Targami Książki Dziecięcej będą odbywać się nowe branżowe targi książki Bologna Book Plus, podczas których zostanie przyznana międzynarodowa nagroda Jackets off! dla najpiękniejszej okładki książki dla dorosłych.

Zobacz także:

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni.
Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować