Strona główna » “Zagadkowi Agenci. Sekret świąt”. Max Czornyj dla dzieci na Boże Narodzenie
Książki dla dzieci Polecenia Zapowiedzi i nowości

“Zagadkowi Agenci. Sekret świąt”. Max Czornyj dla dzieci na Boże Narodzenie

Zagadkowi Agenci. Sekret Świąt Max Czornyj

W maju ukazała się pierwsza część serii dla dzieci autorstwa Maxa Czornyja, którego kojarzą raczej dorośli czytelnicy. Spod pióra polskiego pisarza wyszły bowiem mroczne, bestsellerowe kryminały takie jak m.in. „Zjawa”, „Krew”, „Zimny chirurg”. Tym razem autor dał się poznać w zupełnie nowej wersji, proponując dzieciom przygody Eryczka Deryło. Swoją premierę w październiku miała już druga część serii – „Zagadkowi Agenci. Sekret świąt”, która ukazuje się nakładem młodego stażem poznańskiego Wydawnictwa Frajda. A na dodatek fabułę uatrakcyjnia zbliżające się Boże Narodzenie. Zdecydowanie warto sięgnąć po ten tytuł przed Świętami!

W pierwszej części świetnie przyjętej przez czytelników serii Zagadkowi Agenci rozwiązywali sprawę złego Magika, który porywał zwierzęta. Tym jednak razem przyszła pora na bardziej zimowe przygody i śledztwa. W nowej części Eryk Deryło i Zagadkowi Agenci ratują Boże Narodzenie!

Deryło powraca!
Boże Śnięty… nie, to nie ta seria, choć inwokacja odpowiada powadze premierowej sytuacji.
Meteorolodzy ostrzegają, że atlantyckie wyże lub niże mogą przynieść obfite opady śniegu.
Pośród zamieci grasuje złoczyńca, który planuje ukraść całe Święta. Sprzyja mu dawna klątwa, do tego z lokalnego muzeum znika Filigranowa Gwiazda, a do Bożego Narodzenia zostało niewiele czasu…

– Max Czornyj

Zbliżają się ulubione, grudniowe dni wszystkich dzieci. Jednak pewnego dnia podczas śnieżnej zamieci z Muzeum Miejskiego znika srebrna gwiazda betlejemska. Nie jest to jednak zwykła ozdoba, ponieważ co roku zgodnie z tradycją odnajduje swoje miejsce na szczycie choinki, która dekoruje rynek. Filigranowa Gwiazda symbolizuje rozpoczęcie najradośniejszego czasu w roku. Jeśli jej zabraknie, na miasteczko spadnie okrutna klątwa. Eryk, Roman i Ewa mają coraz mniej dni, by uratować święta…

  • Kto ukradł Filigranową Gwiazdę?
  • Czy Zagadkowym Agentom uda się uchronić miasto przed klątwą?
  • I czy w ogóle prawdziwe klątwy istnieją?

Więcej informacji o serii „Zagadkowi agenci” Maksa Czornyja znajdziesz TUTAJ.

Natomiast jeśli masz ochotę kupić książkę „Zagadkowi Agenci. Sekret Świąt” sprawdź TUTAJ. Lektura pomoże dzieciom 9+ wejść w świąteczny nastrój. A jednak bożonarodzeniowych książek dla starszych, dziecięcych czytelników jest zdecydowanie mniej niż bardzo obecnie popularnych picturebooków, dlatego ten tytuł warto zapisać.

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni.
Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować