Strona główna » “Sekret magika”. Pierwsza książka dla dzieci Maxa Czornyja
Książki dla dzieci Zapowiedzi i nowości

“Sekret magika”. Pierwsza książka dla dzieci Maxa Czornyja

Max Czornyj Sekret magika

Już 18 maja będzie miała miejsce premiera najnowszej książki Maxa Czornyja. Tym razem autor bestsellerowych kryminałów dla zdecydowanie dorosłych czytelników da się poznać młodszym odbiorcom literatury. Nie możemy się doczekać się jego nowej odsłony!

Przygodowa książka dla dzieci „Sekret magika” ukaże się nakładem całkiem świeżego Wydawnictwa Frajda. Jest to nowy imprint poznańskiego Wydawnictwa Filia adresowany do dziecięcych czytelników. Jego działalność otwiera premiera nowej detektywistycznej serii Zagadkowi Agenci autorstwa jednego z najbardziej rozpoznawalnych pisarzy kryminałów.

Sekret magika

Max Czornyj jest już znany z wywołujących dreszcze, niezwykle mrocznych i przerażających thrillerów. Jednak tym razem polski pisarz porzuca makabryczne morderstwa na rzecz poszukiwania… zaginionych piesków. Akcja niezwykle ciekawej powieści dla dzieci 9+ rozpoczyna się od smutnego zgłoszenia przyjętego przez Sekretny Gabinet Zagadkowych Agentów. Zapłakany Witek prosi o pomoc w odnalezieniu swojej Toski, szczeniaka rasy cane corso. Za porwaniem stoi przebiegły magik. Na dodatek okazuje się, że zaginęły również zwierzęta innych dzieci, które uczestniczyły w pokazie magii. Wszystkie są teraz w ogromnym niebezpieczeństwie i potrzebna jest natychmiastowa pomoc Zagadkowych Agentów.

  • Czy Zagadkowym Agentom uda się odnaleźć porwane zwierzęta?
  • Czy dadzą radę przechytrzyć okrutnego, magika?
  • Kim jest bezwzględny iluzjonista?
  • I wreszcie czy prawdziwa magia istnieje?

W ramach ciekawostki dodamy, że sam pisarz mieszka ze swoją ukochaną suczką maści cane corso, Toską. Psia bohaterka jego nowej książki dla dzieci istnieje więc naprawdę.

Seria Zagadkowi Agenci

Jeśli młodemu pokoleniu spodoba się dziecięca wersja Maxa Czornyja, to mamy dobrą wiadomość. „Sekret magika” to dopiero początek niezwykle ciekawie zapowiadającej się serii dla starszych dzieci. Do grupy Zagadkowych Agentów, przed którymi stoją tajemnicze śledztwa, należy rodzeństwo Eryk i Roman Deryło oraz ich przyjaciółka Ewa. Dorośli miłośnicy twórczości Czornyja z pewnością kojarzą już Eryka Deryło z bestsellerowej serii kryminalnej. Okazuje się, że dzieci poznają jego młodszą wersję, bo przecież każdy dorosły komisarz kiedyś był dzieckiem.

Eryk zafascynowany jest historią, z kolei Roman pasjonuje się sportem. Obaj mieszkają na obrzeżach miasta w niewielkim zamku, w którym ich rodzice prowadzą antykwariat. W przeciwieństwie do historycznego zamiłowania chłopców Ewa uwielbia elektronikę, informatykę oraz sztuczną inteligencję. Mimo różnic w zainteresowaniach wszyscy kochają rozwiązywać tajemnicze zagadki i dlatego tworzą zgrany zespół młodych agentów. Ich Sekretny Gabinet mieści się w jednej z komnat zamku. Seria o Zagadkowych Agentach pokazuje wartość współpracy, przyjaźni i niesienia bezinteresownej pomocy innym.

Macie ochotę poznać Maxa Czornyja w roli autora książek dla dzieci? Jeśli tak, to siążkę “Sekret magika” znajdziecie tutaj.

Kasia