Strona główna » “Sekret magika”. Pierwsza książka dla dzieci Maxa Czornyja
Książki dla dzieci Zapowiedzi i nowości

“Sekret magika”. Pierwsza książka dla dzieci Maxa Czornyja

Max Czornyj Sekret magika

Już 18 maja będzie miała miejsce premiera najnowszej książki Maxa Czornyja. Tym razem autor bestsellerowych kryminałów dla zdecydowanie dorosłych czytelników da się poznać młodszym odbiorcom literatury. Nie możemy się doczekać się jego nowej odsłony!

Przygodowa książka dla dzieci „Sekret magika” ukaże się nakładem całkiem świeżego Wydawnictwa Frajda. Jest to nowy imprint poznańskiego Wydawnictwa Filia adresowany do dziecięcych czytelników. Jego działalność otwiera premiera nowej detektywistycznej serii Zagadkowi Agenci autorstwa jednego z najbardziej rozpoznawalnych pisarzy kryminałów.

Sekret magika

Max Czornyj jest już znany z wywołujących dreszcze, niezwykle mrocznych i przerażających thrillerów. Jednak tym razem polski pisarz porzuca makabryczne morderstwa na rzecz poszukiwania… zaginionych piesków. Akcja niezwykle ciekawej powieści dla dzieci 9+ rozpoczyna się od smutnego zgłoszenia przyjętego przez Sekretny Gabinet Zagadkowych Agentów. Zapłakany Witek prosi o pomoc w odnalezieniu swojej Toski, szczeniaka rasy cane corso. Za porwaniem stoi przebiegły magik. Na dodatek okazuje się, że zaginęły również zwierzęta innych dzieci, które uczestniczyły w pokazie magii. Wszystkie są teraz w ogromnym niebezpieczeństwie i potrzebna jest natychmiastowa pomoc Zagadkowych Agentów.

  • Czy Zagadkowym Agentom uda się odnaleźć porwane zwierzęta?
  • Czy dadzą radę przechytrzyć okrutnego, magika?
  • Kim jest bezwzględny iluzjonista?
  • I wreszcie czy prawdziwa magia istnieje?

W ramach ciekawostki dodamy, że sam pisarz mieszka ze swoją ukochaną suczką maści cane corso, Toską. Psia bohaterka jego nowej książki dla dzieci istnieje więc naprawdę.

Seria Zagadkowi Agenci

Jeśli młodemu pokoleniu spodoba się dziecięca wersja Maxa Czornyja, to mamy dobrą wiadomość. „Sekret magika” to dopiero początek niezwykle ciekawie zapowiadającej się serii dla starszych dzieci. Do grupy Zagadkowych Agentów, przed którymi stoją tajemnicze śledztwa, należy rodzeństwo Eryk i Roman Deryło oraz ich przyjaciółka Ewa. Dorośli miłośnicy twórczości Czornyja z pewnością kojarzą już Eryka Deryło z bestsellerowej serii kryminalnej. Okazuje się, że dzieci poznają jego młodszą wersję, bo przecież każdy dorosły komisarz kiedyś był dzieckiem.

Eryk zafascynowany jest historią, z kolei Roman pasjonuje się sportem. Obaj mieszkają na obrzeżach miasta w niewielkim zamku, w którym ich rodzice prowadzą antykwariat. W przeciwieństwie do historycznego zamiłowania chłopców Ewa uwielbia elektronikę, informatykę oraz sztuczną inteligencję. Mimo różnic w zainteresowaniach wszyscy kochają rozwiązywać tajemnicze zagadki i dlatego tworzą zgrany zespół młodych agentów. Ich Sekretny Gabinet mieści się w jednej z komnat zamku. Seria o Zagadkowych Agentach pokazuje wartość współpracy, przyjaźni i niesienia bezinteresownej pomocy innym.

Macie ochotę poznać Maxa Czornyja w roli autora książek dla dzieci? Jeśli tak, to siążkę “Sekret magika” znajdziecie tutaj.

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni.
Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Komentarz

Kliknij tutaj, by skomentować