Strona główna » „Rosja od kuchni” ukaże się w USA
Aktualności ze świata książki Reportaże

„Rosja od kuchni” ukaże się w USA

Rosja od kuchni

Fot. Materiały prasowe / Wydawnictwo W.A.B.

Książka Witolda Szabłowskiego Rosja od kuchni ukazała się w Polsce w listopadzie 2021 roku. Jednak aż do dzisiaj nie schodzi z listy bestsellerów w popularnych księgarniach internetowych. Co nas niezmiernie cieszy, również amerykańskie wydawnictwo zainteresowało się polskim reportażem o Rosji!

Największe wydawnictwo na świecie z Nowego Jorku Penguin Random House zdecydowało się wydać książkę Rosja od kuchni. To ogromny sukces polskiego reportera, który podpisał już umowę na zagraniczne wydanie swojej publikacji. Z pewnością również w USA reportaż o Rosji będzie cieszył się ogromną popularnością wśród czytelników lubiących dobrą literaturę faktu. Co więcej, Witold Szabłkowski zdecydował, że połowę wynagrodzenia, które dostanie od wydawnictwa Penguin, przeznaczy na pomoc Ukraińcom.

Warto dodać, że w Polsce nakład książki od Wydawnictwa W.A.B. wyprzedał się w ciągu 3 miesięcy! Autorowi niezmiernie gratulujemy i życzymy równie spektakularnego sukcesu w Ameryce.

Książkę kupicie tutaj: Rosja od kuchni

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni.
Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować