Strona główna » “Symfonia zwierząt”. Książka, która gra podczas czytania
Książki dla dzieci Polecenia

“Symfonia zwierząt”. Książka, która gra podczas czytania

Symfonia zwierząt

Masz ochotę na zaskakującą książkę dla swojej pociechy? Jeśli znudziło Cię zwyczajne czytanie picturebooków, mamy dla Ciebie propozycję. „Symfonia zwierząt” od Wydawnictwa Debit zachwyca nie tylko miłośników czytania, ale również fanów muzyki. Brzmi intrygująco?

Książka Dana Browna dla dzieci

To literacki debiut dla dzieci Dana Browna. Tak, dobrze czytasz. Autor sensacyjnych i kryminalnych powieści dla dorosłych m.in. „Kodu Leonardo da Vinci”, „Inferno” oraz „Anioły i demony” napisał książkę dla najmłodszych. I to wcale nie zwykłą bajkę. „Symfonia zwierząt” to książka, którą można słuchać i czytać jednocześnie. Maluchy są nią zachwycone!

Co ciekawe, amerykański pisarz zadebiutował tutaj nie tylko w roli autora książki dla przedszkolaków. Sam skomponował muzykę, która towarzyszy małym czytelnikom podczas słuchania bajki. W Polsce książka ukazała się w tłumaczeniu Michała Rusinka.

Grająca książka

No dobrze, zapytasz, ale jak to działa? Jeśli trzymasz już w swoich rękach egzemplarz „Symfonii zwierząt”, możesz po prostu zeskanować telefonem kod QR umieszczony w książce. Możesz również wejść na stronę wildsymphony.com i kliknąć przycisk „Download the app”. Co ważne, aplikacja jest oczywiście całkowicie darmowa. Bez najmniejszych problemów działa zarówno na tablecie jak i telefonie. Przy okazji na wspomnianej wcześniej stronie znajdziesz sekcję najczęściej zadawanych pytań, na które odpowiada sam Dan Brown. To wspaniała okazja, by poznać go od zupełnie innej, bardziej wrażliwej, dziecięcej strony.

W swojej niestandardowej książce pisarz zaprasza dzieci na literacką i muzyczną przygodę. Rytm „Symfonii zwierząt” nadaje mysz Maestro, pod której batutą grają jej muzykalni przyjaciele. Jak na Dana Browna przystało, również dla najmłodszych przygotował on kilka niespodzianek. Szukajcie przyczajonych pszczółek, rozsypanych literek i… zaszyfrowanej wiadomości! A jak wykorzystać aplikację? Po prostu najedź kamerą urządzenia mobilnego nad czytaną właśnie stronę, by usłyszeć, jaki utwór proponuje mysz Maestro. Tylko nie zapomnij włączyć dźwięku, bo czeka na Ciebie koncert Zagreb Festival Orchestra.

Jesteś ciekawa/y, jak Dan Brown poradził sobie w roli autora książek dla dzieci? Sprawdź więc koniecznie „Symfonię zwierząt”. Możesz kupić ją tutaj.

A jeśli interesuje Cię więcej przykładów książek z użyciem rozszerzonej rzeczywistości (AR), zobacz nasz wpis o książce „Niezwykłe podróże Axela”.

Kasia

Kasia

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować