Strona główna » “Mały ekolog. Akademia przyjaciela przyrody”, czyli jak rozmawiać z dzieckiem o ekologii
Książki dla dzieci Polecenia Zapowiedzi i nowości

“Mały ekolog. Akademia przyjaciela przyrody”, czyli jak rozmawiać z dzieckiem o ekologii

Najnowsze książeczki dla dzieci zachwycają nas swoimi ilustracjami, ciekawymi historiami i bohaterami, którzy kradną serca maluchów. Jedną z takich książek jest jedna z nowości wydawniczych „Mały ekolog. Akademia przyjaciela przyrody” od Ewy Tadrowskiej. Dlaczego powinieneś przeczytać ją razem ze swoim dzieckiem?

Mały ekolog

Gdy pewne rzeczy dla jednych stają się trudnym przyzwyczajeniem, dla innych są rutyną. Jedną z takich kwestii może być ekologia i świadome dbanie o planetę. Jeszcze kilkanaście lat temu praktycznie żaden rodzic nie rozmawiał z dzieckiem o segregacji butelek plastikowych czy oddawaniu baterii w bezpieczne miejsce. Jednak świat się zmienia, a my razem z nim. Dlatego warto już od najmłodszych lat pokazywać dziecku różnorodność środowiska i zadania, jakie stoją przed każdym, również młodym człowiekiem.

Książka Ewy Tadrowskiej to taka esencja, dobry pomysł na początek dziecięcej, ekologicznej drogi. Trudno maluchowi wyobrazić sobie coś tak skomplikowanego jak ekosystem, ekologia czy zanieczyszczenie środowiska. Jednak ciekawi bohaterowie przychodzą mu z pomocą! Dzięki łatwym historyjkom porozmawiasz ze swoją pociechą na temat oszczędzania wody i energii, smogu, recyklingu czy ekologicznych postaw. To dobry pomysł na kształtowanie odpowiedzialnych zachowań. Dzięki wspólnej zabawie możesz wychować świadomego człowieka. Aż żal nie skorzystać!

Jeśli ta książka Cię zainteresowała, możesz znaleźć ją tutaj.

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉 Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować