Strona główna » “Merci, monsieur Dior”. Pasjonująca powieść dla miłośników mody
Literatura piękna Polecenia

“Merci, monsieur Dior”. Pasjonująca powieść dla miłośników mody

Merci, Monsieur Dior

Szukasz prezentu dla miłośnika mody? A może sam/a masz słabość do dobrego ubioru i interesujesz się życiem znanych projektantów? Sięgnij więc koniecznie po powieść „Merci, monsieur Dior”, która opowiada o powstaniu imperium Christiana Diora. Poznasz również jego pierwsze kultowe kreacje, a do tego historię stworzenia linii perfum Miss Dior.

Przenieśmy się do 1946 roku do Paryża. Jest zaledwie rok po II wojnie światowej, dlatego mieszkańcy stolicy Francji wciąż odczuwają jej skutki. Jednak powoli zaczyna rodzić się w nich nadzieja na lepsze jutro. W roli głównej bohaterki biograficznej powieści zostaje obsadzona Célestine. To młoda dziewczyna, która przyjeżdża do światowej metropolii z prowincjonalnego miasteczka. Znajduje pracę u samego Christiana Diora. Genialny krawiec zachwyca się jej naturalnością i coraz bardziej jej ufa. Célestine staje się gospodynią projektanta, następnie sekretarką, by w końcu pełnić rolę muzy i powierniczki jego najskrytszych sekretów. Widzi, jak powstają zapierające dech w piersiach i kontrowersyjne jak na tamte czasy suknie. Obserwuje także proces tworzenia nieszablonowych kompozycji zapachowych.

Biograficzną powieść o światowej sławie projektancie, Christanie Diorze napisała Agnès Gabriel. Niemiecka dziennikarka, autorka powieści historycznych i obyczajowych zabiera czytelnika w fascynującą podróż po powojennym Paryżu i początkach pierwszych domów mody. Czytelniczki, które interesują się modą, będą zachwycone! To w końcu nie tylko pasjonująca i nastrojowa powieść, ale porywający literacki spacer za kulisami pokazów mody i pełnych przepychu wnętrzach domu cenionego projektanta. Dodajmy jeszcze do tego budzący się do życia Paryż, który słynie z dobrego smaku i stylu. Ta książka to must have dla każdej kobiety, która kocha perfumy J’adore czy Miss Dior.

Na koniec uczulamy tylko, że książka „Merci, Monsieur Dior” nie jest biografią. To jedynie fabularyzowana biografia czyli powieść oparta na faktach. Jeśli Twój budżet zdecydowanie nie pozwala na zakup kreacji z domu mody Diora, to przynajmniej postaw na najbardziej modną książkę tego roku. Powieść kupisz tutaj.

Kasia