Strona główna » “Merci, monsieur Dior”. Pasjonująca powieść dla miłośników mody
Literatura piękna Polecenia

“Merci, monsieur Dior”. Pasjonująca powieść dla miłośników mody

Merci, Monsieur Dior

Szukasz prezentu dla miłośnika mody? A może sam/a masz słabość do dobrego ubioru i interesujesz się życiem znanych projektantów? Sięgnij więc koniecznie po powieść „Merci, monsieur Dior”, która opowiada o powstaniu imperium Christiana Diora. Poznasz również jego pierwsze kultowe kreacje, a do tego historię stworzenia linii perfum Miss Dior.

Przenieśmy się do 1946 roku do Paryża. Jest zaledwie rok po II wojnie światowej, dlatego mieszkańcy stolicy Francji wciąż odczuwają jej skutki. Jednak powoli zaczyna rodzić się w nich nadzieja na lepsze jutro. W roli głównej bohaterki biograficznej powieści zostaje obsadzona Célestine. To młoda dziewczyna, która przyjeżdża do światowej metropolii z prowincjonalnego miasteczka. Znajduje pracę u samego Christiana Diora. Genialny krawiec zachwyca się jej naturalnością i coraz bardziej jej ufa. Célestine staje się gospodynią projektanta, następnie sekretarką, by w końcu pełnić rolę muzy i powierniczki jego najskrytszych sekretów. Widzi, jak powstają zapierające dech w piersiach i kontrowersyjne jak na tamte czasy suknie. Obserwuje także proces tworzenia nieszablonowych kompozycji zapachowych.

Biograficzną powieść o światowej sławie projektancie, Christanie Diorze napisała Agnès Gabriel. Niemiecka dziennikarka, autorka powieści historycznych i obyczajowych zabiera czytelnika w fascynującą podróż po powojennym Paryżu i początkach pierwszych domów mody. Czytelniczki, które interesują się modą, będą zachwycone! To w końcu nie tylko pasjonująca i nastrojowa powieść, ale porywający literacki spacer za kulisami pokazów mody i pełnych przepychu wnętrzach domu cenionego projektanta. Dodajmy jeszcze do tego budzący się do życia Paryż, który słynie z dobrego smaku i stylu. Ta książka to must have dla każdej kobiety, która kocha perfumy J’adore czy Miss Dior.

Na koniec uczulamy tylko, że książka „Merci, Monsieur Dior” nie jest biografią. To jedynie fabularyzowana biografia czyli powieść oparta na faktach. Jeśli Twój budżet zdecydowanie nie pozwala na zakup kreacji z domu mody Diora, to przynajmniej postaw na najbardziej modną książkę tego roku. Powieść kupisz tutaj.

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni.
Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować