Strona główna » „Niezwykłe podróże Axela”. Książka dla dzieci z technologią rozszerzonej rzeczywistości!
Ciekawostki Książki dla dzieci Polecenia Zapowiedzi i nowości

„Niezwykłe podróże Axela”. Książka dla dzieci z technologią rozszerzonej rzeczywistości!

Niezwykłe podróże Axela

Książki z efektem WOW? A znamy takie 😉 Za pomocą całkowicie darmowej aplikacji, jak za dotknięciem magicznej różdżki, ożywicie wszystkie ilustracje a nawet okładkę. Czy to nie brzmi rewelacyjnie?

Les voyages extraordinaires d’Axel – niezwykła książka

Na widok współczesnej literatury dziecięcej z pewnością jako dorośli nie raz westchnęliście z nutką zazdrości. 10, 20, 30 lat lat temu nie było książek witrażowych, pop-up, z przesuwanymi elementami, z okienkami… A co powiecie, jeśli zdradzimy Wam, że od marca 2022 roku znajdziecie w księgarniach książkę, której ilustracje ożywają? Tego jeszcze nie grali!

Francuska książka autorstwa Aurélien Jeanney Les voyages extraordinaires d’Axel dzięki Wydawnictwu Kropka zawitała do Polski. Niezwykłe podróże Axela to lektura, która pozwala odbywać dalekie wojaże. Tytułowy Axel i jego przyjaciele – Soon, kotka Zelda oraz ptak Archimedes – są zafascynowani nauką, dlatego wyruszają na pełną przygód eskapadę. Przemierzają więc fascynujące krainy – podwodne przestworza, kosmos, świat dzikich zwierząt, farmę, miasto przyszłości, przy okazji dowiadując się mnóstwa ciekawych informacji o świecie. Brzmi jak standardowa książka edukacyjna dla dzieci? Do czasu…

Aplikacja do rozszerzonej rzeczywistości

Wystarczy, że pobierzecie bezpłatną aplikację na telefon/tablet Les voyages extraordinaires d’Axel od Maison Tangible, by każdy z odwiedzanych przez Axela światów ożył! Program uaktywnia ilustrowany wszechświat za sprawą rozszerzonej rzeczywistości. Tak jak wspominaliśmy, aplikacja jest całkowicie darmowa, znajdziecie ją w sklepie Play i działa na urządzeniach mobilnych z systemem iOS lub Android. Kiedy ją pobierzecie i uruchomicie, wystarczy, że umieścicie telefon nad każdą ze stron. I voilà! Dołączyliście do wesołej gromadki bohaterów.

Jeśli chcecie zaskoczyć dzieci niezwykłą książką przygodową, to zdecydowanie warto kupić nowość od Wydawnictwa Kropka. Oczywiście możecie zostać przy tradycyjnym czytaniu lektury bez używania komórki, ale pobrana aplikacja sprawi, że Wasza pociecha oszaleje z zachwytu! Wiemy o tym z doświadczenia 😉 Przy okazji również i Wy będziecie mieć nieziemską frajdę podczas oglądania ruszających się ilustracji.

Chcecie dołączyć do fascynującej przygody Axela i jego przyjaciół?
Książkę kupicie tutaj: Niezwykłe podróże Axela

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni.
Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować