Strona główna » “Historia, której nie było” – książka Babki od histy już w księgarniach!
Książki i powieści historyczne Polecenia Zapowiedzi i nowości

“Historia, której nie było” – książka Babki od histy już w księgarniach!

Historia której nie było - Agnieszka Jankowiak-Maik

Babka od histy, czyli Agnieszka Jankowiak-Maik staje się coraz bardziej znaną nauczycielką. To właścicielka popularnego funpage’a „Babka od histy”, która w ciekawy sposób opowiada o dziejach Polski i świata. Jest wiceprezeską Fundacji Muzeum Historii Kobiet, autorką licznych artykułów i nauczycielką. Tym razem daje się poznać jako autorka książki i to książki nie byle jakiej! Dlaczego „Historia, której nie było” spodoba się również tym, którzy historii nie znoszą?

Historia, której nie było

Agnieszka Jankowiak-Maik przedstawia historię bez przekłamań i uproszczeń. Głośno sprzeciwia się również reformie edukacji, za co przez redakcję „Wysokich Obcasów” została uznana za jedną z 50 śmiałych, którzy wprost wyrażają swoją opinię. Jako nauczycielka aktywnie działa na rzecz zmiany formy edukacji w Polsce. Tym razem przychodzi do nas z książką. To historia, która znacząco różni się od tej, którą poznajemy w szkole.

Autorka pokazuje, że Kazimierz Wielki wcale nie zmarł nie zostawiając potomka, do chrztu Polski wcale nie doprowadziła Dobrawa, a za sukcesem bitwy w 1920 roku stoi nie cud, ale doskonałe działania naszego wywiadu. Agnieszka Jankowiak-Maik pokazuje, że historia, której uczymy się w szkole jest bardzo uproszczona, przekłamana i poddana manipulacjom. Ona próbuje przedstawić ją w sposób prawdziwy, wynajdując ciekawostki i najlepsze smaczki. Opowiada lekko i interesująco pomimo tematu, które może wydawać się nudny.

Jeśli więc ciekawi Cię nowa odsłona historii i chcesz dowiedzieć się, jak było naprawdę, książkę możesz już kupić np. tutaj: “Historia, której nie było”

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉 Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować