Strona główna » Ilustracje Marianny Sztymy na wystawie ilustratorów podczas Międzynarodowych Targów Książki dla Dzieci w Bolonii
Aktualności ze świata książki Książki dla dzieci

Ilustracje Marianny Sztymy na wystawie ilustratorów podczas Międzynarodowych Targów Książki dla Dzieci w Bolonii

Marianna Sztyma ilustracje

Podczas jednego z najbardziej prestiżowych wydarzeń na świecie poświęconych literaturze dziecięcej na odwiedzających będzie czekała wyjątkowa wystawa najlepszych ilustracji z całego świata. W tym roku swoje prace zaprezentuje znana polska artystka – Marianna Sztyma.

59. edycja Bologna Children’s Book Fair gości 78 wyjątkowych ilustratorów z 29 krajów świata. Ilustratorka takich książek jak m.in. „Tkaczka chmur”, „Pustka”, „Oto kot”, „Skąd jestem?”, „Świat według dziadka” została wybrana przez jury spośród 3873 artystów! Tytuł Winners to niezwykłe wyróżnienie dla Polki. Chociaż warto dodać, że nikogo z pewnością ono nie dziwi. Marianna Sztyma jest wspaniałą artystką, a obok książek z ilustracjami jej autorstwa trudno przejść obojętnie.

Na Wystawie ilustratorów w Bolonii artystka prezentuje ilustracje do książki „Tkaczka chmur”. Ta baśniowa opowieść dla dzieci opowiadająca o nieuchronności śmierci i chorobie dzięki niezwykłym ilustracjom Marianny Sztymy mówi również obrazami. Cieszymy się, że międzynarodowe jury doceniło kunszt tej publikacji, która ukazała się w Polsce dzięki Wydawnictwu Albus.

Jeśli macie ochotę poznać tę niezwykłą, poetycką baśń dla dzieci, to książkę kupicie tutaj: Tkaczka chmur

Zobacz także:

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni.
Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować