Strona główna » „Koherencja rytmu serca 3-6-5”. Jak wiele ta książka może zmienić w Twoim życiu?
Polecenia Poradniki

„Koherencja rytmu serca 3-6-5”. Jak wiele ta książka może zmienić w Twoim życiu?

Koherencja rytmu serca 3-6-5

David O’Hare jest lekarzem, dietetykiem i psychoterapeutą, który w swojej pracy bada wpływ stresu na nasze codzienne życie. W swojej książce „Koherencja rytmu serca 3-6-5” przychodzi ze skuteczną metodą terapeutyczną, która przy codziennym stosowaniu jest w stanie przynieść szereg zdrowotnych korzyści, a opiera się jedynie na… oddychaniu. Tak, na oddychaniu. Gdy już od dawna jogini wspominali o prozdrowotnym działaniu metod oddechowych, teraz lekarz rozkłada to zagadnienie na czynniki pierwsze i pokazuje, jak wiele dobra oddech może wnieść w Twoje życie.

„Koherencja rytmu serca 3-6-5”

Koherencja, czyli harmonijność rytmu serca jest jedną z najprostszych metod redukujących stres, a możesz z niej korzystać za darmo z dowolnego miejsca na świecie. Tę praktykę terapeutyczną propagują lekarze, terapeuci czy sportowcy. Dzięki tej książce zrozumiesz, czym ta praktyka jest, jakie korzyści przynosi i wreszcie jak wprowadzić ją w swoje życie. Opiera się na zasadzie: 3 razy dziennie, 6 oddechów na minutę i przez 5 minut. I gdy sama metoda wydaje się banalnie prosta, tak zrobienie z niej rutyny takie łatwe już nie jest.

Jednocześnie autor tłumaczy, że regularne wykonywanie tej metody oddechowej potrafi skutecznie ujarzmić lęk i stres oraz ich fizjologiczne objawy i konsekwencje, ułatwia zasypianie i wpływa na jakość naszego snu, ułatwia uporanie się z jedzeniem emocjonalnym, a więc i przyczynia się do utraty nadwagi, ułatwia zarządzanie trudnymi emocjami, zapobiega chorobom serca czy ułatwia zapamiętywanie i uczenie się. Tak, oddech jest nie tylko niezbędny do życia, ale jego prawidłowe „zastosowanie” niesie za sobą szereg korzyści.

Jeśli więc masz już dość ciągłego stresu i gonitwy, to może zacznij od tego, by przeczytać tę książkę i znaleźć dla siebie 3 razy dziennie po 5 minut? Tę technikę oddechową możesz wykonywać w biurze, na parkingu w samochodzie czy nawet na ławce w parku. W pewnym momencie wejdzie Ci ona w nawyk, a Ty dostrzeżesz, że tak, jak Twoje serce się uspokaja, tak też wyciszają się Twoje myśli. Ta technika jest fantastycznie prosta i równie skuteczna.

Książkę „Koherencja rytmu serca 3-6-5” znajdziesz tutaj.

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować