Strona główna » „Zdrowie doskonałe”. Zmień przyzwyczajenia, zmień swoje życie
Poradniki Recenzje

„Zdrowie doskonałe”. Zmień przyzwyczajenia, zmień swoje życie

Zdrowie doskonałe

„Zdrowie doskonałe” to książka, która może namieszać w głowie niejednego z nas. Dlaczego? Jej autor jest amerykańskim lekarzem, filozofem i pisarzem, który w swojej pracy łączy osiągnięcia współczesnej medycyny z mądrością i praktykami pradawnych hindusów. Propaguje zdrowy, dobry styl życia oparty na znajomości swojego organizmu i dostosowanej do niego diecie czy aktywności. Dotychczas Dr Deepak Chopra opublikował ponad 90 (!) poradników dotyczących ludzkiego zdrowia. Jego bestsellery przetłumaczono na ponad 40 języków, a popularność jego książek wciąż rośnie.

„Zdrowie doskonałe”

„Zdrowie doskonałe” to książka, w której autor opisuje metody zadbania o harmonię Twojego ciała oraz umysłu. Przekonuje, że dzięki nim skutecznie zadbasz o swoje samopoczucie, utrzymasz organizm w dobrostanie i raz na zawsze zwalczysz uporczywe dolegliwości i choroby. Korzystając z praktyk pradawnych hindusów, stara się łączyć liczącą kilka tysięcy lat wiedzę ze zdobyczami współczesnej medycyny oraz fizyki kwantowej.

Dzięki temu poradnikowi dowiesz się, w jaki sposób Ajurweda dzieli typy ludzkich organizmów na tzw. dosze, które warunkują typ najbardziej korzystnego dla Ciebie jedzenia, aktywności czy tego, jak szybko i jak łatwo trawisz przyjmowany pokarm. Dr Deepak Chopra przekonuje, że zmiana zaczyna się od zrozumienia faktycznych potrzeb organizmu oraz dostosowania do nich diety. Pokazuje, że typ przygotowywanych posiłków, napojów, godzin odpoczynku czy sposobów pracy pozwoli Ci szybko dostrzec zmiany, jakie zachodzą w Twoim samopoczuciu.

Zmień przyzwyczajenia

Autor doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że teoria to jedno, a praktyka to drugie. Stąd też otworzył własny ośrodek w Stanach Zjednoczonych, w którym przyjmuje pacjentów i leczy ich zgodnie z założeniami Ajurwedy. I to, co dzieje się z ich organizmami, jest fenomenalne. Ludzie mają dostosowane do swoich potrzeb posiłki, a ich ciała są poddawane specjalnym masażom regeneracyjnym i wielu innym kuracjom.

Niektórzy mogliby uznać, że to taki trochę pobyt w SPA i w rzeczywistości autor sam tak o tym mówi. Jego ośrodek pokazuje pacjentom pewne wzorce postępowania, które powinny stać się ich nawykami. Tłumacząc je, stara się przekonać, że warto je wprowadzić, by przez lata cieszyć się dobrostanem, a to, w jaki sposób poprawiają się wyniki chorujących już po tygodniu (!) pobytu w ośrodku, mówi samo za siebie.

„Zdrowie doskonałe” jest dobrą książka nie tylko dla osób „siedzących” w temacie, ale i dla tych, którzy nawet nie wiedzą czym jest Ajurweda. Ta starożytna sztuka leczenia opierająca się na dostrzeganiu zależności pomiędzy umysłem a ciałem może budzić w ludziach Zachodu wiele pytań. Trudne nazewnictwo i przede wszystkim skupienie na faktycznym problemie, a nie jego efektach (Ajurweda leczy przyczynę, a nie dolegliwości) budzi szok, ale i zainteresowanie. Okazuje się, że tu nie ma magicznych tabletek, które uśmierzą ból. Nie nie, tutaj działasz od podstaw, raz na zawsze zmieniając swoje samopoczucie.

Istotne jest to, że autor używa języka, który będzie prosty nawet dla laika. Skrupulatnie tłumaczy nowe słowa oraz pracę lekarzy Ajurwedy. Ta książka daje nową perspektywę i zdecydowanie zachęca do tego, by przyjrzeć się swoim nawykom i pracy organizmu. Ciekawa lektura, może to dobra książka na urlop, gdy będziesz mieć więcej czasu i poważnie przysiądziesz i przeanalizujesz to, co od dłuższego czasu Ci ciąży.

Książkę „Zdrowie doskonałe” znajdziesz tutaj.

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉 Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować