Strona główna » 21 czerwca – Międzynarodowy Dzień Jogi. Jakie książki o jodze warto dziś przeczytać?
Polecenia Poradniki

21 czerwca – Międzynarodowy Dzień Jogi. Jakie książki o jodze warto dziś przeczytać?

Joga stała się na tyle popularna, że coraz częściej ludzie wchodzą na matę, umawiają się na wspólną praktykę i czerpią z niej korzyści. Warto pomyśleć o niej szczególnie dzisiaj, bo 21 czerwca przypada Międzynarodowy Dzień Jogi. Aż się prosi o to, by wyciszyć wszystkie urządzenia, zapalić kadzidełko i pozwolić sobie przynajmniej na piętnaście minut praktyki.

Jednak nie bylibyśmy sobą, by oprócz tego nie proponować także dobrych książek! To pozycje zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych. Pokochasz je, jeśli już od dawna praktykujesz jogę. Docenisz je, gdy tylko słuchasz o niej i wreszcie chcesz się czegoś dowiedzieć. Nasze propozycje książkowe to pierwszy krok do tego, by wejść na matę.

Joga dla dzieci i ich dorosłych

Autorka książki, Katherine Priore Ghannam jest pedagożką, nauczycielką i założycielką organizacji, która zajmuje się nauczaniem jogi, relaksacji i redukcji stresu. Jej książka to kompleksowy poradnik, który wprowadza w świat jogi, tłumaczy jej znaczenie i podpowiada, od czego warto zacząć. Co ciekawe, w książce znajdziesz mnóstwo ilustracji, grafik czy podpowiedzi dotyczących technik oddechowych dla dzieci. To zachęta do tego, by już od najmłodszych lat uczyć dziecko jogi. Dzięki temu poprawi swoją koordynację, zredukuje stres i wyciszy się. Dzięki tej książce nie tylko poznasz jogę, ale i znajdziesz sposób na ciekawe spędzanie czasu ze swoją pociechą. Opisane w niej praktyki możecie wykonać w domu, jak i na świeżym powietrzu. Aż żal nie spróbować!

Dlaczego joga? Stań ze mną na macie

Książka Natalii Knopek to propozycja przede wszystkim dla tych, którzy szukają pozycji, która dosłownie przeniesie ich do świata jogi. Autorka we wspaniały sposób przedstawia jej filozofię i pokazuje, że dzięki praktyce można osiągnąć harmonię, życiowy balans i satysfakcję. Tłumaczy, jak joga nas wycisza i przynosi spełnienie. Natalia Knopek przekonuje, że nie trzeba być rozciągniętym i nie musisz umieć stawać na rękach czy głowie! Joga to znacznie więcej, a dzięki tej książce to odkryjesz.

Joga kręgosłupa

„Joga kręgosłupa” od Alois Raab to obowiązkowa pozycja dla tych, którzy prowadzą siedzący tryb życia i czują, że to coraz bardziej odbija się na ich zdrowiu. Niestety nasz kręgosłup cierpi najbardziej. Czujesz już sztywniejący kark, migreny i bóle w odcinku lędźwiowym? W takim razie to najwyższa pora, by coś z tym zrobić. Ta książka tłumaczy, w jaki sposób nasze życie wpływa na naszą postawę i kręgosłup. Pokazuje, że joga rewelacyjnie radzi sobie z leczeniem oraz zapobieganiem chorobom i dyskomfortowi. To lektura, która nie tylko wszystko tłumaczy, ale i ma dla Ciebie gotowe praktyki. Zrobisz je choćby w swoim biurze, wystarczy, że wskoczysz w wygodne ubranie.

Joga – Sztuka życia

Donna Farhi w swojej książce skupia się przede wszystkim na transformującej roli jogi. Pokazuje, w jaki sposób regularna praktyka zmienia nasz sposób myślenia, prowadzi do samoświadomości i ułatwia podążanie swoją duchową ścieżką. To pozycja przede wszystkim dla ciekawych świata, którzy są otwarci na dyskusję i różne spojrzenie na życie. W tej książce zagłębisz się w ludzką duchowość i filozofię jogi, która wywodzi się z kultury Wschodu. Wspaniała lektura dla miłośników jogi, którzy chcą „wgryźć” się w jej temat jeszcze bardziej.

A jeśli zainteresowały Cię nasze propozycje, możesz kupić je tutaj:

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować