Strona główna » “Krótka piłka. Dziennik cwaniaczka”. To już 16 tom przygód!
Bestsellery Książki dla dzieci Zapowiedzi i nowości

“Krótka piłka. Dziennik cwaniaczka”. To już 16 tom przygód!

Dziennik cwaniaczka. Krótka piłka. Tom 16

Czy trzeba komuś przedstawiać cwaniaczka? Z pewnością nie! Dobrze wiemy, jak wszyscy fani pióra Jeffa Kinney’a – zarówno dzieci jak i dorośli – czekali na 16 część bestsellerowej serii od Wydawnictwa Nasza Księgarnia. Dobra wiadomość jest taka, że książkę znajdziecie już na półkach polskich księgarni.

Z Dziennikiem cwaniaczka sprawy mają się następująco – kiedy zbliżasz się do końca czytania książki, marzysz już o następnej części. Niestety na polskie wydania międzynarodowego numeru 1 w literaturze dziecięcej musimy trochę czekać. Ostatni tom „Zupełne dno. Dziennik Cwaniaczka. Tom 15” ukazał się dokładnie rok temu na wiosnę. Również w 2022 roku wraz z wiosenną pogodą przybyło do nas polskie tłumaczenie 16 tomu Dziennika cwaniaczka.

Diary of a Wimpy Kid: Big Shot (Book 16) po polsku

„Podobno pewni ludzie przychodzą na świat ze specjalnymi genami, dzięki którym wymiatają w sporcie. Nie żebym się znał na biologii czy coś, no ale ja raczej tych genów NIE MAM.”

Jakie przygody tym razem czekają cwaniaczka? Greg zostaje wrobiony przez mamę i musi dołączyć do drużyny sportowej. Powiedzieć, że w sporcie mu nie idzie, to nic nie powiedzieć… Greg i jego koledzy są tak beznadziejni, że doprowadzają do rozpaczy swojego trenera, a ich jedynym sponsorem jest bar sałatkowy zamknięty przez sanepid. O dziwo drużyna kompletnych przegrywów załapuje się na Turniej Drugiej Szansy – konkurs dla najgorszych koszykarzy. Czeka ich rozgrywka z Ponurymi Pomrowymi, Lepszymi Numerami i Gangrenami. Ten turniej to z pewnością nie będzie… krótka piłka.

Dziennik cwaniaczka. Kiedy nowa część?

Z pewnością niejeden z Was, kupując Dziennik cwaniaczka. Tom 16, zadaje sobie w duchu to pytanie. Z internetowych doniesień wynika, że 17 tom (Diary of a Wimpy Kid: Thunderstruck) ukaże się w październiku tego roku. Oczywiście mowa o zagranicznej premierze. Polscy czytelnicy z pewnością będę musieli poczekać troszkę dłużej. Miejmy nadzieję, że również kolejna wiosna sprawi nam radość premierą nowej części serii Dziennik cwaniaczka!

Najnowszy 16 tom Dziennika cwaniaczka kupicie tutaj: Krótka piłka. Dziennik cwaniaczka. Tom16

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni.
Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować