Strona główna » Chwila uważności dla dzieci? Poproszę! „Gry i zabawy (nie tylko) mindfulness”
Książki dla dzieci Zapowiedzi i nowości

Chwila uważności dla dzieci? Poproszę! „Gry i zabawy (nie tylko) mindfulness”

Tematy dzieci i mindfulness trochę Ci się gryzą? Niesłusznie! Już nawet przedszkolaki mogą czerpać korzyści z pierwszego treningu uważności. Jeśli nie jesteś przekonana/y, zapraszamy Cię do lektury naszego artykułu o mindfulness dla dzieci, a potem powrót do naszej zapowiedzi – polecajki. A jeśli jesteś gotowa/y iść dalej już teraz, to sprawdź, jaka nowość w tym temacie czeka nas jeszcze w czerwcu.

Nowa książka o mindfulness dla dzieci

Kto interesuje się tematem uważności dla dzieci, z pewnością natrafił już na anglojęzyczne wydanie inspirującego poradnika Kristiny Marcelli-Sargent („Mindful Games for kids”). Na szczęście nie musimy dłużej zastanawiać się nad zakupem zagranicznego wydania, ponieważ 27 czerwca książkowa oferta księgarń wzbogaci się o polskie tłumaczenie tej publikacji. Autorką przekładu jest Urszula Ruzik-Kulińsa.

Książka „Gry i zabawy (nie tylko) mindfulness” ukaże się nakładem Wydawnictwa Levyz, co wcale nas nie dziwi. Redakcja tej małej, acz prężnie działającej oficyny z pozycjami dla najmłodszych, stawia na wydawanie wartościowych, psychologicznych tytułów dla małych czytelników. Nie mogło więc zabraknąć w ich ofercie i tej perełki, jak sami piszą „cukiereczka wśród książek”.

50 ćwiczeń dla dzieci, aby być uważnym

Podtytuł książki „Gry i zabawy (nie tylko) mindfulness” zdradza, że czeka nas całkowicie praktyczny poradnik. W środku publikacji znajdziemy 50 zabaw dla najmłodszych, które pomogą im być uważnym, poprawić koncentrację, kochać siebie bardziej i zrozumieć swoje emocje. Nie ma mowy o nudnej teorii w książce dla dzieci. Autorka zadbała o angażujące uwagę malucha gry minfulness. Ich praktyka sprawi, że kilkulatek otworzy się na nowe doświadczenia psychologiczne i nauczy się nowych umiejętności. Odpocznie również od zmartwień, a dodatkowo poczuje się bezpieczne, spokojnie i pewnie.

Jest BAJECZNA – za jej sprawą poczujesz się miękki i delikatny jak płatek śniegu, silny i odważny jak lew. A w dodatku, możesz się DOBRZE BAWIĆ: użyjesz magicznego zmieniacza myśli i pobawisz się w chowanego.

Książka o uważności dla dzieci, do której się wraca

Na 120 stronach książki Kristiny Marcelli-Sargent czekają ćwiczenia takie jak m.in.:

  • Detektyw zmysłów,
  • Bezpieczne miejsce w mojej dłoni,
  • Rentgen do badania myśli,
  • Oddech pszczółki,
  • Mrówki zazdrości,
  • Moje bezpieczne wybory,
  • Myśli głodnego dinozaura.

„Gry i zabawy (nie tylko) mindfulness” to zdecydowanie nie jest lektura jednorazowa. Zarówno treść, pomysłowe ćwiczenia na uważność jak i ciepłe, subtelne retro ilustracje Kelsey Buzzell sprawiają, że książka na stałe zagości w codziennych zabawach. To taka pozycja, która utula już od okładki i robi dobrze dla głowy oraz serca niezależnie od wieku czytelnika.

Na koniec warto zaznaczyć, że wszystkie gry zaprojektowała doświadczona, certyfikowana terapeutka mindfulness. Oparła je o zasady III fali terapii poznawczo – behawioralnej oraz o mindfulness. Książka posłuży rodzicom w domowych aktywnościach. Ale z pewnością przyniesie również wiele inspiracji specjalistom zdrowia psychicznego, którzy pracują z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Zainteresowała Cię książka „Gry i zabawy (nie tylko) mindfulness”? Znajdziesz ją tutaj.

Kasia

Kasia

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować