Strona główna » Chwila dla sztuki. „Vermeer. Zbliżenia”
Polecenia Zapowiedzi i nowości

Chwila dla sztuki. „Vermeer. Zbliżenia”

Vermeer. Zbliżenia

Kochamy książki nie tylko za wciągające powieści, ale i świat sztuki, do którego nas zabierają. Gary Schwartz zabiera nas tym razem do świata Vermeera, malarza nietuzinkowego, o którym wciąż niewiele wiemy. Kolejne tomy „Zbliżeń” wywołują niemałe poruszenie. Tym razem czeka na nas podróż przez twórczość, która skrywa przed nami wiele kulturowych znaczeń.

Vermeer. Zbliżenia

Gary Schwartz przygotował dla nas rozbudowane komentarze, w których analizuje konkretne dzieła lub wycięte z nich kadry. Prowadzi nas za rękę, pomagając poznać, przeanalizować i zrozumieć malunki artysty. Przedstawia technikę ich wykonania i ikonografię oraz pokazuje ukryte znaczenie dzieł. Im więcej czasu mija od ich stworzenia, tym trudniejsze stają się dla współczesnego odbiorcy. Dlatego Schwartz z ogromną starannością ukazuje szerokie konteksty kulturowe, dzięki którym pozornie zwyczajna scenka urasta do rangi czegoś wyjątkowego.

Vermeer pozostawił po sobie niewiele dzieł, ale one wciąż intrygują. Jeśli i Ty kochasz sztukę lub chcesz wreszcie zagłębić się w jej wysublimowany świat, to najnowszy tom „Zbliżeń” urzeknie Cię nie tylko merytoryką, ale i estetyką wydania. Książkę możesz kupić tutaj.

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować