Strona główna » Znamy laureatów nagrody Śląkfy 2022
Aktualności ze świata książki Fantastyka

Znamy laureatów nagrody Śląkfy 2022

Śląkfy 2022

Czytasz fantastykę? To nie możesz przegapić tego wpisu. Śląski Klub Fantastyki przyznał tegoroczne nagrody w trzech kategoriach: Twórca, Wydawca oraz Fan. Jesteś ciekawa/y, kto zwyciężył?

Na początku przypomnijmy, że Śląkfy jest to nagroda, którą przyznaje Śląski Klub Fantastyki już od 1984 roku. W jury konkursu zasiadają członkowie zarządu klubu oraz inne zaproszone osoby. Co roku laureatów tej polskiej nagrody fantastycznej poznajemy podczas Seminarium Literackiego.

W 2022 roku lista zwycięzców prezentuje się następująco:

  •  Wydawca/Promotor Roku: Katarzyna Sienkiewicz – Kosik i Rafał Kosik (Wydawnictwo Powergraph)
  • Twórca Roku: Antoniusz Dietzius
  • Fan Roku: Aleksandra Tomicka – Kaiper

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni.
Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować