Strona główna » “Ślicznotka doktora Josefa” niebawem ukaże się w USA!
Aktualności ze świata książki Literatura piękna

“Ślicznotka doktora Josefa” niebawem ukaże się w USA!

Zyta Rudzka Ślicznotka doktora Josefa

Wydawnictwo W.A.B. podzieliło się ze swoimi obserwatorami na Facebooku wspaniałymi wieściami. Powieść laureatki Nagrody Literackiej Gdynia, Zyty Rudzkiej powędruje aż do Stanów Zjednoczonych. Wydawnictwo Seven Stories Press zdecydowało się wydać angielski przekład książki „Ślicznotka doktora Josefa”.

W wydawnictwie Seven Stories Press ukazały się powieści m.in. Paula Austera, Annie Ernaux i Elisabeth Abbott. A już niedługo do ich oferty trafi angielskie tłumaczenie książki polskiej pisarki. Dzięki Wydawnictwu W.A.B., które wznowiło nakład książki „Ślicznotka doktora Josefa”, wiemy, że umowa została już podpisana i proces wydawniczy ujrzał światło dzienne. Do zagranicznego sukcesu Zyty Rudzkiej przyczyniły się starania m.in. Krysi Kołakowskiej, Eli Kalinowskiej oraz tłumaczki Antonii Lloyd-Jones.

Jeszcze nie czytałaś/eś książki Zyty Rudzkiej „Ślicznotka doktora Josefa”? Znajdziesz ją tutaj.

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni.
Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować