Strona główna » Wyrusz w Polskę! “Dobra nasza” – przewodnik dla dzieci
Książki dla dzieci Polecenia

Wyrusz w Polskę! “Dobra nasza” – przewodnik dla dzieci

Dobra nasza! Polska - przewodnik dla dzieci

Wakacje już zmierzają ku końcowi, chociaż do końca lata został nam jeszcze blisko miesiąc. Jako rodzic z pewnością marzy Ci się jeszcze przynajmniej jedna podróż w tym roku, ale zastanawiasz się, jak połączyć ją ze szkolnymi zobowiązaniami Twojej pociechy. A gdyby tak dać szansę nieodkrytym zakątkom Polski i wyruszyć na niedaleką wyprawę? Z przewodnikiem dla dzieci po naszym kraju „Dobra nasza!” od Wydawnictwa Dwie Siostry wspólnie ze swoją rodziną odkryjesz miejsca, o których nawet Ci się nie śniło!

Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma. Z pewnością znasz to powiedzenie ze swojego doświadczenia. Często błędnie myślimy, że najwięcej fascynujących miejsc, zabytków i ciekawostek o danym mieście znajdziemy za granicą. Na opcję zwiedzania Polski nikomu z ekscytacji nie świecą się tak oczy jak na hasło „to jedziemy samolotem do… (wstaw swój wymarzony kraj)”. Małgorzata Ruszkowska, autorka książki „Dobra nasza! Polska – przewodnik dla dzieci”, która ukazała się w przepięknej szacie graficznej nakładem Wydawnictwa Dwie Siostry, udowadnia, że Polska kryje wiele ciekawych miejsc. Miasta i knieje. Miejsca mocy i świątynie. Zamki, katakumby, kopalnie. Dla każdego coś fascynującego!

Czas na odkrywanie Polski

Okazuje się, że piękne krajobrazy, zabytki światowej klasy, których nie powstydziłby się sam Paryż, rzadkie okazy zwierząt i roślin można spotkać u nas, w Polsce. Nie potrzeba więc szukać biletów lotniczych w okazyjnej cenie, ale wystarczy zaplanować podróż w granicach naszego kraju. W zależności od tego, czy jako rodzina wolicie historie o świętych albo diabłach i czarownicach, albo interesują Was dzikie zwierzęta i tajemnicza przyroda, itd., możecie przygotować się do podróży Waszych marzeń. I to wszystko na wyciągnięcie ręki.

Dobra nasza! Polska - przewodnik dla dzieci

Polska oferuje atrakcje zarówno dla miłośników spływu dziką rzeką, fanów szumu morza i wysokogórskich wspinaczek. W Polsce znajdziemy też oczywiście jeziora, nieprzebyte puszcze, a nawet pustynie. Dla tych, którzy w głębi serca są mieszczuchami, nie brakuje tętniących życiem miast z licznymi zabytkami. Warto dodać, że na każdym kroku czekają na nas zamki pełne duchów, małe drewniane cerkwie, strzeliste katedry, zaskakujące muzea, a także mroczne bunkry.

Książka „Dobra nasza! Polska – przewodnik dla dzieci” oferuje więc czytelnikowi opis ponad 60 miejsc wraz z dodatkowymi praktycznymi informacjami. A najważniejsze, że nie musisz czekać na lato, by wyruszyć w interesujące Ciebie i Twoją pociechę miejsce.

Jeśli jesteś ciekawa/y tej publikacji, książkę możesz kupić tutaj.

Kasia