Strona główna » “Na placu budowy dzień robót drogowych”. Uwielbiana seria dobranocek powraca we wrześniu
Książki dla dzieci Zapowiedzi i nowości

“Na placu budowy dzień robót drogowych”. Uwielbiana seria dobranocek powraca we wrześniu

Na placu budowy dzień robót drogowych

Lato uwielbiamy, ale nic nie daje takiej radości, jak wypatrywanie pierwszych powakacyjnych premier. Jednak wakacje to sezon ogórkowy w świecie literatury, dlatego wraz z nadejściem września szykują się długo wyczekiwane zapowiedzi. A wśród nich np. kolejna część genialnej i uwielbianej przez maluchy serii Wydawnictwa Nasza Księgarnia Snów kolorowych. Tym razem powitamy tytuł „Na placu budowy dzień robót drogowych”.

Przypomnijmy, że do tej pory w serii Snów kolorowych ukazało się już pięć książeczek:

Autorką przeuroczej serii obrazkowej na dobranoc uwielbianej nie tylko przez chłopców jest Sherri Duskey Rinker. 56-letnia pisarka pochodząca ze Stanów Zjednoczonych zaczęła pisać książki dla dzieci po narodzinach swoich synów. Jej pierwszy picturebook dla najmłodszych powstał w tydzień (!). Dziś rymowane dobranocki z udziałem maszyn budowlanych znają miliony dzieci na całym świecie. Podobno każdy pomysł na nową bajkę z udziałem maszynowych bohaterów pisarka omawia ze swoimi dziećmi.

Tym razem z książeczce „Na placu budowy dzień robót drogowych” przeczytamy o nowym wyzwaniu, które czeka dobrze już znane małym czytelnikom maszyny budowlane. Muszą zbudować… autostradę. Jednak jak wiadomo, szóstka przyjaciół żadnej pracy się nie boi. Co więcej, z pomocą przychodzi im siedem zupełnie nowych maszyn. Poznamy więc m.in. cysternę z wodą i rozściełacz asfaltu. Budowa autostrady skończy się więc jeszcze przed wieczorem, dzięki czemu wszyscy dojadą nią bezpiecznie do swoich łóżek.

Premiera książki już 7 września! Jeśli już nie możesz doczekać się tej książki dla swojej pociechy, tytuł „Na placu budowy dzień robót drogowych” możesz kupić w ramach przedsprzedaży np. tutaj.

Kasia

Kasia

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować