Strona główna » Wydawnictwo Wilga wyda świąteczną książkę Jimmy’ego Fallona!
Książki dla dzieci Zapowiedzi i nowości

Wydawnictwo Wilga wyda świąteczną książkę Jimmy’ego Fallona!

Świąteczna książka Jimmy'ego Fallona dla dzieci

Jeszcze nie minęło lato, a my już piszemy o Świętach Bożego Narodzenia… Mamy ku temu ważny powód! Jeśli należysz do grupy osób, która przed 24. grudnia lubi mieć wszystko dokładnie przygotowane, również bożonarodzeniową lekturę dla dzieci, to z pewnością ucieszy Cię ten news. Jest już oficjalne potwierdzenie, że świąteczna książka Jimmy’ego Fallona ukaże się nakładem Wydawnictwa Wilga.

5 More Sleeps ‘til Christmas

Autorem świątecznego picturebooka „5 More Sleeps ‘til Christmas” jest Jimmy Fallon, który przede wszystkim znany jest jako osobowość telewizyjna w Stanach Zjednoczonych. Znają go jednak również widzowie w Polsce dzięki programom takim jak The Tonight Show i Saturday Night Live. Świąteczna książka to nie jego pierwsze dzieło literackie dla najmłodszych. Okazuje się, że jest autorem poczytnych książek dla dzieci, które zajmują dumne pierwsze miejsca w bestsellerach „New York Timesa”.

W książce „5 More Sleeps ‘til Christmas” poznamy historię chłopca, który nie może doczekać się Świąt Bożego Narodzenia. Skrupulatnie odlicza każdy dzień. Jednak im bliżej Gwiazdki, tym trudniej mu ukryć zniecierpliwienie. Urocza opowieść schwyta więc za serce każdego małego czytelnika i jego rodziców. Będzie więc wspaniałym towarzyszem tegorocznych przygotowaniach do tych wyjątkowych grudniowych dni. Warto dodać, że historia opowiedziana jest w formie zabawnego, rymowanego wierszyka. A dodatkowo w książce znajdują się bogate ilustracje, które z powodzeniem mogą służyć do snucia swoich opowieści.

5 nocy do Gwiazdki

A co już wiemy o zbliżającej się polskiej premierze? Za polski przekład odpowiada znany wszystkim miłośnikom literatury Michał Rusinek. Książka „5 nocy do Gwiazdki” pojawi się w sprzedaży już jesienią, chociaż niestety nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery.

Wszyscy pamiętamy emocje, jakie towarzyszą rodzinnemu oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia. Nie możemy doczekać się spotkań z bliskimi, ubierania choinki i pieczenia pierniczków. Dla dzieci to szczególnie ważny okres – to ich wiara w Świętego Mikołaja, który odwiedzi ich w tym wyjątkowym dniu, dodaje magii, sprawia, że jest to najbardziej ekscytujący czas w życiu maluchów. Książka Jimmy’ego Fallona to idealne przygotowanie do wspólnego świętowania i przeżywania najpiękniejszych chwil w roku!”

– Agnieszka Sobich, dyrektor wydawnicza wydawnictwa Wilga

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni.
Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować