Strona główna » Wydawnictwo Dwie Siostry wspiera dzieci z Ukrainy
Aktualności ze świata książki Książki dla dzieci

Wydawnictwo Dwie Siostry wspiera dzieci z Ukrainy

Seria Mądrale w języku ukraińskim

Już na początku marca jako pierwsze w Polsce Wydawnictwo Dwie Siostry udostępniło darmowe materiały edukacyjne dla dzieci w języku ukraińskim. Teraz idzie o krok dalej. W kwietniu ukażą się książki z bestsellerowej serii Mądrale dla ukraińskich dzieci.

Jak zapowiedziała redakcja Wydawnictwa Dwie Siostry, w tym miesiącu będzie miała miejsce premiera trzech zeszytów rysunkowych Dominiki Czerniak-Chojnackiej:

  • У царстві КаракульW królestwie Bazgraju dla trzylatków
  • Історія дракона Smocza historia dla czterolatków
  • Принц у містіKrólewicz w mieście dla pięciolatków

Książeczki aktywnościowe z serii Mądrale to wspaniałe publikacje dla dzieci w wieku przedszkolnym. Na najmłodszych czekają urozmaicone zadania, zestawy naklejek oraz propozycje twórczych działań plastycznych. Zeszyty edukacyjne z naklejkami cieszą się dużą popularnością wśród polskich dzieci, więc z pewnością spodobają się również maluchom z Ukrainy. Tłumaczką serii na język ukraiński jest Swietłana Dachno.

Co ważne, seria Mądrale będzie dystrybuowana bezpłatnie. Szczegóły dotyczące możliwości otrzymania materiałów Wydawnictwo Dwie Siostry poda bliżej premiery. Niestety nie znamy dokładnej daty. Charytatywny nakład publikacji jest możliwy dzięki współpracy wydawnictwa, autorki i producenta papieru. Autorka książeczek zrzekła się wynagrodzenia, natomiast firma Arctic Paper przekazała nieodpłatnie papier potrzebny do druku. Pozostałe koszty przejęło na siebie Wydawnictwo.

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni.
Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować