Strona główna » Wydawnictwo Dwie Siostry wspiera dzieci z Ukrainy
Aktualności ze świata książki Książki dla dzieci

Wydawnictwo Dwie Siostry wspiera dzieci z Ukrainy

Seria Mądrale w języku ukraińskim

Już na początku marca jako pierwsze w Polsce Wydawnictwo Dwie Siostry udostępniło darmowe materiały edukacyjne dla dzieci w języku ukraińskim. Teraz idzie o krok dalej. W kwietniu ukażą się książki z bestsellerowej serii Mądrale dla ukraińskich dzieci.

Jak zapowiedziała redakcja Wydawnictwa Dwie Siostry, w tym miesiącu będzie miała miejsce premiera trzech zeszytów rysunkowych Dominiki Czerniak-Chojnackiej:

  • У царстві КаракульW królestwie Bazgraju dla trzylatków
  • Історія дракона Smocza historia dla czterolatków
  • Принц у містіKrólewicz w mieście dla pięciolatków

Książeczki aktywnościowe z serii Mądrale to wspaniałe publikacje dla dzieci w wieku przedszkolnym. Na najmłodszych czekają urozmaicone zadania, zestawy naklejek oraz propozycje twórczych działań plastycznych. Zeszyty edukacyjne z naklejkami cieszą się dużą popularnością wśród polskich dzieci, więc z pewnością spodobają się również maluchom z Ukrainy. Tłumaczką serii na język ukraiński jest Swietłana Dachno.

Co ważne, seria Mądrale będzie dystrybuowana bezpłatnie. Szczegóły dotyczące możliwości otrzymania materiałów Wydawnictwo Dwie Siostry poda bliżej premiery. Niestety nie znamy dokładnej daty. Charytatywny nakład publikacji jest możliwy dzięki współpracy wydawnictwa, autorki i producenta papieru. Autorka książeczek zrzekła się wynagrodzenia, natomiast firma Arctic Paper przekazała nieodpłatnie papier potrzebny do druku. Pozostałe koszty przejęło na siebie Wydawnictwo.

Kasia