Strona główna » “Wotum nieufności” Remigiusza Mroza już wkrótce na Polsat Box Go
Ciekawostki Kryminał i sensacja

“Wotum nieufności” Remigiusza Mroza już wkrótce na Polsat Box Go

Serial Wotum nieufności

Fot. Materiały prasowe

Wieści o kolejnych ekranizacjach książek Mroza pojawiają się w ostatnim czasie jeszcze częściej niż zapowiedzi jego nowych kryminałów. Jednak fanów filmowych adaptacji oczywiście również nie brakuje. A jaka książka tym razem trafiła w ręce producentów?

Świat polityki według Remigiusz Mroza

Autor najbardziej poczytnych kryminałów w Polsce poinformował swoich obserwatorów o rozpoczęciu zdjęć do serialu na podstawie książki „Wotum nieufności”. Powieść rozpoczyna serię „W kręgach władzy”.

Jak widać, nie tylko realna polityka zaskakuje.  Miło mi donieść, że właśnie zaczęliśmy kręcić serial, na który czekałem z chyba największą niecierpliwością.

– Remigiusz Mróz

Jesteście dopiero przed lekturą tej bestsellerowej serii Remigiusza Mroza? To musicie wiedzieć, że jest to pierwsza polska seria political fiction. Jeśli niestraszny jest Wam bezwzględny i brutalny świat polityki, koniecznie sprawdźcie, jak ten temat ugryzł autor „Chyłki”.

Fabuła serialu koncentruje się wokół walki o prezydencki stołek po rezygnacji ze stanowiska ówczesnego prezydenta Polski. Jego miejsce ma nadzieję zająć zarówno Marszałek Sejmu Daria Seyda jak i Patryk Hauer – wschodząca gwiazda prawicy. Wydawałoby się, że nic nie może połączyć rywali stojących po przeciwnych stronach sceny politycznej. Jednak podczas prac komisji śledczej polityk prawicy odkrywa polityczny spisek, który sięga najistotniejszych osób w kręgach władzy. Seydę i Hauera zaczyna łączyć ten sam cel – odkryć i ujawnić, kto stoi za spiskiem.

Obsada i twórcy „Wotum nieufności”

W rolach głównych zobaczymy Katarzynę Dąbrowską (Daria Seyda) oraz Antoniego Pawlickiego (Patryk Hauer). Wiemy już, że w obsadzie serialu pojawi się także m.in. Zofia Wichłacz, Leszek Lichota, Dorota Kolak, Józef Pawłkowski i Daniel Olbrychski.

Wotum nieufności Remigiusza Mroza reżyseruje Łukasz Palkowski. Biorąc pod uwagę, że wyreżyserował również najchętniej oglądany polski serial ostatnich lat czyli „Chyłkę”, mamy na co czekać. Z kolei scenarzystami są Wiktor Piątkowski („Wataha”, „Wojenne Dziewczyny”) i Joanna Kozłowska („Chłopaki do wzięcia”). Zdjęciami zajmuje się Mateusz Wichłacz („When The Trees Fall”, „Chyłka”, „Skazane”).

„Wotum nieufności”. Kiedy i gdzie?

Jak sugeruje informacja podana na stronie Filmwebu, na premierę serialu będziemy musieli poczekać do przyszłego roku. Przywilej oglądania w pierwszej kolejności przypadnie widzom serwisu Polsat Box Go. Jednak ostatecznie ekranizację „Wotum nieufności” zobaczymy na antenie Polsatu.

Na koniec przypomnijmy, że w ramach serii „W kręgach władzy” ukazały się nakładem Wydawnictwa Filia dotychczas trzy tytuły:

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni.
Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować