Strona główna » White Ravens 2023. Polskie książki na liście Białych Kruków 2023
Aktualności ze świata książki Książki dla dzieci

White Ravens 2023. Polskie książki na liście Białych Kruków 2023

White Ravens 2023

Ukazał się już katalog White Ravens 2023, czyli zestawienie najlepszych książek dla dzieci i młodzieży, które co roku przygotowuje Die Internationale Jugendbibliothek. Najważniejsze na świecie centrum międzynarodowej literatury dla młodych czytelników przygotowało listę 200 polecanych książek. Niezmiernie cieszy nas fakt, że w tym prestiżowym katalogu znalazły się trzy polskie tytuły.

Najlepsze książki dla dzieci i młodzieży, czyli Białe Kruki 2023

W katalogu White Ravens 2023 znajdziemy 200 tytułów książek dla dzieci i młodzieży, które zostały wyselekcjonowane z 10 000 (!) proponowanych publikacji. Tegoroczna edycja obejmuje książki z 57 krajów napisane w 39 językach, w tym oczywiście w języku polskim. Opracowywany przez ekspertów z Międzynarodowej Biblioteki Książek dla Dzieci i Młodzieży w Monachium katalog stanowi unikatowe zestawienie książek, po które zdecydowanie warto sięgnąć. To najpiękniejsze, najbardziej wartościowe, najlepiej zaprojektowane – wydane i najciekawsze literacko tytuły z całego świata. Nie można obok nich przejść obojętnie!

Wśród tegorocznych Białych Kruków znalazły się trzy polskie tytuły:

Jeśli masz ochotę zapoznać się z wszystkimi Białymi Krukami 2023, zachęcamy do pobrania darmowego katalogu White Ravens 2023. Ukazuje się on od tego roku wyłącznie w formie cyfrowej. We wcześniejszych latach można go było nabyć również w formie papierowej podczas Targów Książki we Frankfurcie. Autorką okładki tegorocznego katalogu jest Chiki Kikuchi. Ilustrowała ona książkę obrazkową „Iro-iro kaeru” (Tōkyō: Kaiseisha, 2021), która znalazła się w katalogu White Ravens 2022.

Mamy nadzieję, że polscy wydawcy skuszą się na wydanie w przyszłym roku chociaż kilku z tych zachwycających książek z różnych zakątków świata.

Kasia