Strona główna » To nie mogło się udać. Książka „Na wschód od Breslau”
Literatura obyczajowa Zapowiedzi i nowości

To nie mogło się udać. Książka „Na wschód od Breslau”

Na wschód od Breslau

II wojna światowa była jednym z najczarniejszych okresów ludzkości. Przyniosła tak wiele cierpienia, że nie sposób go opisać. A jednak obok bólu i krzywd pojawiały się także historie pełne empatii, miłości i wiary w drugiego człowieka. I to właśnie te dobre momenty inspirują do tego, by raz jeszcze przerzucić karty historii i opisać wydarzenia, które mogłyby rozgrywać się kilkadziesiąt lat temu. Nina Zawadzka zrobiła to w swojej najnowszej książce „Na wschód od Breslau”.

„Na wschód od Breslau”

Główną bohaterką książki jest Dina. To młoda dama będąca dziedziczką fortuny. Mieszka w wielkiej posiadłości razem z rodziną. Pewnego dnia ginie jej ojciec, a kobieta zostaje z matką oraz młodszą siostrą. Teraz to ona czuje się odpowiedzialna za byt całej rodziny i zarabia na jej utrzymanie. Chce jednak pozostać wierna swojemu sumieniu. Dlatego też nie decyduje się na zaaranżowane małżeństwo, którego pragnie jej apodyktyczna matka. By móc się utrzymać Dina wyprzedaje rodowe dobra.

Pewnego dnia Dina poznaje przystojnego, niebieskookiego mężczyznę Jako wysoko postawiona bogata Niemka staje się bardzo interesująca dla osób z różnych środowisk… Nie ma więc pojęcia, że w mieście pojawił się polski szpieg używający fałszywego imienia. A jednak od chwili poznania go Dina nie potrafi przestać o nim myśleć.

Ta prosta historia miłosna pokazuje, że pewne osoby muszą mierzyć się ze szczególnymi trudnościami. Rzuceni w wir wydarzeń, których nie wywołaliśmy, ale i których nie możemy zatrzymać, musimy się czasem podporządkować. Świat nas krzywdzi, a my nie zawsze potrafimy coś z tym zrobić. Dlatego też ta licząca blisko 500 stron opowieść nierzadko rani, wywołuje łzy, przynosi smutek. Czy tych dwoje ostatecznie odnajdzie wspólną drogę i zaufa sobie na tyle, aby wyjawić wszystkie sekrety?

„Na wschód od Breslau” to także smaczek dla tych, którzy żyją we Wrocławiu i na co dzień znają miejsca, które są opisane w książce. Niektóre funkcjonują teraz pod innymi nazwami, ale tereny pozostały takie same. Książka Niny Zawadzkiej to smakowita obyczajówka, która może wciągnąć aż do ostatniej strony. Jeśli więc lubisz takie lektury, nie zawiedziesz się. Obszerna fabuła, przemyślane kreacje postaci i ogrom wydarzeń, przy których nie można się nudzić.

Książkę „Na wschód od Breslau” znajdziesz tutaj.

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉 Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować