Strona główna » “Tajemnica francuskiej willi”. Francuskie wybrzeże dla młodych czytelników
Książki dla dzieci Zapowiedzi i nowości

“Tajemnica francuskiej willi”. Francuskie wybrzeże dla młodych czytelników

Tajemnica francuskiej willi

W czasie wakacji często dzieci się nudzą… Wiesz coś na ten temat? My również. Dlatego przychodzimy z poleceniem fantastycznej książki pełnej zagadek, która pochłonie Twoją pociechę na dobrych kilka godzin, a jednocześnie pozwoli się przenieść setki kilometrów za dom. Poznaj „Tajemnicę francuskiej willi” od Wydawnictwa Zielona Sowa czyli detektywistyczną opowieść Małgorzaty Kur dla czytelników 9+ idealną na urlop i wszelaką nudę.

Jak sugeruje nam tytuł, „Tajemnica francuskiej willi” przeniesie nas na francuskie wybrzeże. Właśnie tam w pięknej willi główni bohaterowie książki Julka i Franek spędzają wakacje. Mieszka tam również ich ukochana babcia. Niestety do drzwi domu pukają problemy finansowe. Babcia nie jest w stanie dalej utrzymywać swojej ukochanej willi. Dzieci postanawiają więc zrobić wszystko, aby spłacić rodzinny dług i zachować posiadłość.

Podczas swojej szczególnej misji poznają Florence, która tak jak oni spędza lato we Francji. Wspólnie udaje im się odkryć, że kilka nadmorskich willi łączy intrygująca przeszłość. Początkowe poszukiwania ratunku dla domu zamieniają się w pełne wrażeń rozwiązywanie zagadki.

Jednocześnie na czytelnika czeka druga, bardzo podobna historia. Ale tym razem sprzed blisko 100 lat. Przenieśmy się do 1927 roku. Grupa nastolatków wyjeżdża na wakacje do letnich rezydencji swoich rodziców. Jednej z rodzin grozi bankructwo, dlatego przyjaciele organizują wyprawę w poszukiwaniu skarbu. Za wszelką cenę chcą pomóc swojemu koledze. Co odkryją w pobliskiej jaskini?

Zastanawiasz się, co wspólnego mają ze sobą wakacje Julki, Franka, Florence i ich rówieśników sprzed 100 lat, i jaka tajemnica czai się w tle? Koniecznie więc sięgnij po wciągającą od pierwszej strony „Tajemnicę francuskiej willi” – lub podaruj ją swojemu dziecku na lato, i rozwiąż zagadkę! Książkę kupisz tutaj.

Kasia