Strona główna » Mistrzowie ilustracji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu
Książki dla dzieci Wydarzenia literackie

Mistrzowie ilustracji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu

Wystawa Mistrzowie Ilustracji w Poznaniu

Mieszkasz w Poznaniu i zastanawiasz się, jak w ciekawy sposób spędzać wolny wakacyjny czas? Polecamy Twojej uwadze tegoroczną letnią wystawę ilustracji w Centrum Kultury Zamek. Zobaczysz na niej prace Ewy Kozyry – Pawlak i Pawła Pawlaka.

Tegoroczna odsłona wystawy „Mistrzowie ilustracji” zainteresuje szczególnie miłośników książek dla dzieci. Ewa Kozyra Pawlak i Paweł Pawlak znani są bowiem ze swoich oryginalnych ilustracji z publikacji dla najmłodszych.

Pani Ewa wykonuje swoje prace w technice kolażu tkaninowego, a w jej artystycznym świecie najczęściej można spotkać zwierzęcych bohaterów: ptaki, koty, motyle, jeże, krety. W jakich książkach znajdziesz jej ilustracje? Zajrzyj do takich tytułów jak m.in. „Liczypieski”, „Ja, Bobik”, „Mały atlas motyli”, „Mały atlas kotów (i kociaków)”. Natomiast twórczą domenę Pawła Pawlaka stanowią akryle, rysunki kredką oraz papierowe kolaże. Gdzie szukać jego sztuki? Może spodobać Ci się „Felcia”, „Ignatek szuka przyjaciela” oraz wspomniane wcześniej atlasy.

Para ilustratorów razem tworzy wyjątkowy duet, dzięki któremu książki dla dzieci nabierają czułości i niespotykanego charakteru. Zdecydowanie więc warto zajrzeć do Centrum Kultury Zamek w Poznaniu! Wystawa trwa jeszcze do 28 sierpnia. Odbywa się w Holu Wielkim i jest otwarta dla zwiedzających w godzinach 9 – 21.

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni.
Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować