Strona główna » Światowy Dzień Poezji we Wrocławskim Domu Literatury
Poezja (liryka) Wydarzenia literackie

Światowy Dzień Poezji we Wrocławskim Domu Literatury

Światowy Dzień Poezji

Już w najbliższy poniedziałek 21. marca obchodzimy Światowy Dzień Poezji. Z tej okazji Wrocławski Dom Kultury organizuje specjalne wydarzenie poetyckie. W związku z trwającą w Ukrainie wojną nie zabraknie również ukraińskich akcentów.

Organizatorzy Dnia Poezji planują recytację wierszy polskich i ukraińskich poetów. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Kateryna Babkina. Ukraińska pisarka i poetka, która za książkę Nikt tak nie tańczył jak mój dziadek otrzymała Literacką Nagrodę Europy Środkowej Angelus 2021, uciekła ze swoją córeczką z bombardowanego Kijowa i przebywa aktualnie we Wrocławiu w ramach rezydencji literackiej.

Wydarzenie odbędzie się w Klubie Proza we Wrocławiu o godzinie 18:00. Cały zysk ze sprzedaży biletów (10zł) zostanie przekazany na pomoc ukraińskim uchodźcom. Na wydarzenie obowiązują wcześniejsze zapisy.

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni.
Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować