Strona główna » Mapa Ukrainy z “Map” Mizielińskich trafi do placówek edukacyjnych w Niemczech, Austrii i Szwajcarii
Aktualności ze świata książki Ciekawostki Książki dla dzieci

Mapa Ukrainy z “Map” Mizielińskich trafi do placówek edukacyjnych w Niemczech, Austrii i Szwajcarii

Mapa Ukrainy z Map Mizielińskich

Wydawnictwo Dwie Siostry na swoim fanpage’u na Facebooku zamieściło wspaniałą informację. Otóż księgarnie, szkoły i przedszkola w trzech państwach niemieckojęzycznych otrzymały mapę Ukrainy z bestsellerowej książki Mapy. Jest to inicjatywa niemieckiego wydawnictwa Moritz Verlag.

Mapy. Obrazkowa podróż po lądach, morzach i kulturach świata autorstwa Aleksandry i Daniela Mizielińskich to bestsellerowy atlas dla dzieci. W związku z ogromnym zainteresowaniem na przestrzeni lat doczekał się on licznych dodruków i rozszerzeń. Warto dodać, że mapa Ukrainy znalazła się w pomarańczowej edycji Map będących uzupełnioną wersją niebieskiego, pierwszego wydania. Z kolei ostatnie fioletowe wydanie zawiera aż 75 map z 66 krajów i 6 kontynentów. Publikacja edukacyjna cieszy się popularnością nie tylko w Polsce. Duży potencjał książki dostrzegły również zagraniczne wydawnictwa, dlatego przetłumaczono ją na wiele języków i stała się ona międzynarodowym bestsellerem.

W związku z trwającą w Ukrainie wojną niemieckie wydawnictwo zdecydowało się zadbać o edukację dzieci w zakresie kultury tego państwa. Z mapy Ukrainy z książki Wydawnictwa Dwie Siostry został stworzony plakat, który trafi do placówek edukacyjnych w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Po drugiej stronie posteru umieszczono ilustrację gołąbka pokoju na tle ukraińskiej flagi. Autorem grafiki jest Axel Scheffler znany m.in. z książki Gruffalo. Na publikacji znajdziemy również spis lektur na temat wojny i emigracji.

Mapa Ukrainy Mizielińscy
Fot. boersenblatt.net

Chcielibyśmy, żeby dzięki tej mapie niemieckojęzyczne dzieci przekonały się, jak pięknym i interesującym krajem jest Ukraina i poczuły jeszcze większą solidarność.

– Markus Weber, dyrektor Wydawnictwa Moritz Verlag

Wydawnictwo Moritz Verlag od 1 kwietnia udostępnia plakat mapy Ukrainy bezpłatnie. Egzemplarze można znaleźć lub zamówić m.in. w księgarniach Umbreit oraz Libri.

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni.
Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować