Strona główna » “Świat na nowo”. Nowa powieść Barbary Wysoczańskiej, autorki “Narzeczonej nazisty”
Literatura piękna Polecenia

“Świat na nowo”. Nowa powieść Barbary Wysoczańskiej, autorki “Narzeczonej nazisty”

Świat na nowo Barbara Wysoczańska

Barbara Wysoczańska debiutowała na rynku książki swoją bestsellerową powieścią „Narzeczona nazisty”. Nieznana wcześniej czytelnikom historyczka z pasji i wykształcenia zachwyciła historią o miłości w czasach II wojny światowej. W październiku ukazała się już jej trzecia książka „Świat na nowo”, której fabułę autorka osadziła w powojennej Polsce. To przepiękna i wzruszająca historia o marzeniach, które przekreśliła wojna, troskach, wielkich uczuciach i o równie wielkiej potrzebie miłości.

Po „Narzeczonej nazisty” i „Sile kobiet” przyszedł czas na nową powieść Barbary Wysoczańskiej. Oczywiście pisarka w nowej opowieści zatytułowanej „Świat na nowo” mocno trzyma się historii tak jak w swoich dotychczasowych książkach. Tym razem przenosimy się do okresu po II wojnie światowej.

Historia wyłaniającej się z gruzów Polski i wielkich uczuć

Jest rok 1945. W Polsce zaczyna się powojenna odbudowa i podnoszenie kraju z gruzów. Poznajemy porucznika Szczepana Andryszka, który w czasie wojny służył w Wojsku Polskim pod rozkazami Sowietów. Teraz zostaje funkcjonariuszem podlegającym Urzędowi Bezpieczeństwa, w związku z czym przełożeni delegują go do Nowej Soli na Ziemiach Odzyskanych. Jego losy łączą się z Lidią Malczewską, która wraz z rodziną przybywa w transporcie z repatriantami z Drohobycza, i Jankiem Zielińskim, którego kobieta poznaje w szpitalu, gdzie pracuje. Mężczyzna trafia na oddział ciężko ranny. Po śmierci swojej narzeczonej próbuje poukładać swoje życie na nowo i odnaleźć swoje miejsce w świecie. Przed trójką bohaterów przyszłość stawia bardzo trudne wybory. Czy mogą wciąż mieć nadzieję, że świat wróci do normalności i znajdzie się jeszcze w nim miejsce na miłość?

W obecnych czasach takie historie jak ta na kartach „Świata na nowo”, są nam szczególnie potrzebne, żebyśmy po raz kolejny potrafili docenić codzienność, którą mamy, a którą z takim poświęceniem budowali dla nas nasi dziadkowie. Popatrzmy na ich życie z pokorą i zrozumieniem, bez oceniania. Należy dostrzec również to, jak bardzo potrzebna jest pomoc ludziom, którzy w straszliwych okolicznościach wojny i polityki tracą swoje domy, zmuszeni szukać miejsca gdzieś indziej. Bo miłość i człowieczeństwo potrafi stanąć naprzeciw wszelkiemu złu, jakie niesie ze sobą wojna.

– Barbara Wysoczańska

Jeśli chcesz przeczytać najnowszą powieść Barbary Wysoczańskiej „Świat na nowo”, książkę kupisz TUTAJ.

Przy okazji, jeśli lubisz twórczość Barbary Wysoczańskiej, jej nowe opowiadanie znajdziesz w antologii wojennej „Rozdzieliła nas wojna”, która ukazała się również nakładem Wydawnictwa Filia. W zbiorze znajdziesz także opowiadania m.in. Marii Paszyńskiej, Maxa Czornyja, Agnieszki Lis i Joanny Jax. Książkę „Rozdzieliła nas wojna” kupisz TUTAJ.

Kasia