Strona główna » „Siła kobiet” – bestseller na miarę Dnia Kobiet
Bestsellery Książki i powieści historyczne Literatura obyczajowa

„Siła kobiet” – bestseller na miarę Dnia Kobiet

W lutym 2022 roku premierę miała nowa powieść autorki bestsellerowej Narzeczonej nazisty. Czy również i tym razem Barbara Wysoczańska zachwyciła swoją książką czytelniczki? Zdecydowanie tak! Siła kobiet już w dniu premiery podbiła listy bestsellerów i została uznana za genialną powieść.

Nowa powieść Barbary Wysoczańskiej

Aż trudno się nadziwić, że Narzeczona nazisty jest debiutem literackim Barbary Wysoczańskiej. Powieść, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Filia, zdecydowanie można zaliczyć do odkryć 2021 roku. W ciągu pół roku po premierze sprzedała się w nakładzie 100 tysięcy egzemplarzy. Historię o tragicznej miłości osadzonej w czasach II wojny światowej pokochało wiele czytelniczek, które z niecierpliwością czekały na wieści o kolejnej książce polskiej pisarki. Na szczęście autorka jeszcze przed Dniem Kobiet sprawiła nam wszystkim najlepszy literacki prezent.

Siła kobiet to historia trzech kobiet, których los złączył ten sam mężczyzna. Tłem dla tej opowieści są tym razem czasy dwudziestolecia międzywojennego, czyli okres odradzającej się Polski. Podobnie jak w Narzeczonej nazisty mamy tu do czynienia z literacką fikcją wpisaną w historyczny kontekst. Pisarka – dzięki swojej pasji i wykształceniu historycznemu – stworzyła autentyczne życiorysy kobiet żyjących 100 lat temu. Bohaterkom powieści przyszło walczyć o swoje prawa i odnaleźć swoje miejsce w czasach ogromnych przemian społecznych. Jednak nie tylko o walce o równouprawnienie jest to powieść. Chociaż to właśnie ta tematyka sprawia, że książka jest niezwykle aktualna wśród polskich czytelniczek. Jak sama autorka podkreśla, tytuł książki jest wieloznaczny.

Pisarka o swojej książce

Odnosi się do odwagi polskich kobiet, które otwarcie głosiły hasła o tym, że Polki mają prawo decydować o losach państwa, w którym żyją – mówię tu o wywalczeniu prawa wyborczego. Mają również prawo do samostanowienia i decydowania o sobie i swoich sprawach. Mają prawo do równouprawnienia. Tytuł ten mówi również o sile kobiecego charakteru, która pomaga przetrwać najgorsze nawet piekło po to, żeby się odrodzić do lepszego życia. Zawalczyć o siebie i swoją pasję czy potrzebę samorealizacji. Jest to również tytuł o sile miłości zarówno kobiety do mężczyzny, jak i tej najwrażliwszej matki do dziecka. I o sile przyjaźni, która potrafi odmienić los. Jest więc to głęboki, ale uniwersalny przekaz, myślę, że bardzo nam w obecnych czasach potrzebny.

Barbara Wysoczańska

Komu polecamy “Siłę kobiet”?

Nowa książka Barbary Wysoczańskiej z pewnością spodoba się czytelniczkom, które interesują się przedwojenną Polską i działaniami feministek w czasach II Rzeczypospolitej. Tło historyczne, w którym pisarka osadziła swoje bohaterki, to okres ciągłego łamania praw kobiet i ich dyskryminacji. Polki mierzyły się nie tylko z problemem bezrobocia, braku dostępu do edukacji, przemocy seksualnej, ale również doświadczały wielu dramatów spowodowanych przez niezwykle restrykcyjne prawo aborcyjne w Polsce.

Koniecznie sięgnijcie po Siłę kobiet, jeśli chcecie poznać wspaniałą opowieść o kobiecej odwadze, miłości i determinacji.

Książkę kupicie tutaj: Siła kobiet

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni.
Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować