Strona główna » Rodzina Pętelków doczekała się własnej piosenki! “Świat Pętelków” śpiewa Anna Dereszowska
Ciekawostki Książki dla dzieci

Rodzina Pętelków doczekała się własnej piosenki! “Świat Pętelków” śpiewa Anna Dereszowska

Piosenka "Świat Pętelków"

W marcu powitaliśmy nie tylko kolejną książeczkę dla dzieci z bestsellerowej serii Staś Pętelka. Wydawnictwo Zielona Sowa zaskoczyło bowiem swoich czytelników specjalnie napisaną o rodzinie Pętelków piosenką. Co więcej, wesoły utwór dla maluchów wykonuje jedna z najpopularniejszych polskich aktorek, Anna Dereszowska.

Nowy przebój dla dzieci na Spotify i YouTube

Książeczki Barbary Supeł o najmłodszych członkach rodziny Pętelków ukazują się już od kilku nad nakładem Wydawnictwa Zielona Sowa. Seria o Jadzi Pętelce skierowana jest dla młodszych dzieci 1+, natomiast seria o Stasiu Pętelce, starszym braciszku Jadzi, adresowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym (3+). W marcu serię zasilił nowy tytuł „Staś Pętelka. Urodzinowe przyjęcie”. Z kolei 12 kwietnia ukaże się książeczka „Jadzia Pętelka chce sama”.

Premiery premierami, ale tym, co ostatnio z pewnością sprawiło małym czytelnikom mnóstwo radości, jest wyjątkowa piosenka zatytułowana „Świat Pętelków”. Wspaniała wiadomość jest również taka, że można posłuchać jej na Spotify oraz na YouTube.

Zakręcony, zaplątany to Pętelków świat

Słowa do piosenki „Świat Pętelków” napisała sama autorka serii, Barbara Supeł. Muzykę do utworu skomponowała Monika Kinga Bobienko, a za wokal, tak jak wspominaliśmy na samym początku, odpowiada Anna Dereszowska. Warto też wspomnieć o osobach, którym zawdzięczamy wideoklip – o Patryku Walczaku odpowiedzialnym za aranżację i Andrzeju Izdebskim odpowiedzialnym za mastering.

Tata lubi drzemki i ciepłą piżamę, lecz najbardziej kocha
A kogo? No mamę!
Mama lubi ciastka, kusi ją kawusia,
lecz najbardziej w świecie uwielbia Tatusia.

To Pętelków świat
To Pętelków świat
Zakręcony, zaplątany to Pętelków świat
To Pętelków świat
To Pętelków świat
Zakręcony, zaplątany to Pętelków świat

Przypomnijmy, że do serii o rodzinie Pętelków istnieje już jedna piosenka, którą również można znaleźć na YouTube. “Piosenka Stasia” w wykonaniu Katarzyny Łaski (znanej wokalistki, aktorki musicalowej i dubbingowej) nawiązuje do adwentowej książki „Rodzina Pętelków czeka na święta”, gdzie czytelnicy znajdą do niej słowa.

Zachęcamy do posłuchania najnowszej piosenki „Świat Pętelków” i oczywiście do lektury przygód Stasia, Jadzi, ich młodszego braciszka Szczepana oraz rodziców.

Kasia