Strona główna » Rodzina Pętelków doczekała się własnej piosenki! “Świat Pętelków” śpiewa Anna Dereszowska
Ciekawostki Książki dla dzieci

Rodzina Pętelków doczekała się własnej piosenki! “Świat Pętelków” śpiewa Anna Dereszowska

Piosenka "Świat Pętelków"

W marcu powitaliśmy nie tylko kolejną książeczkę dla dzieci z bestsellerowej serii Staś Pętelka. Wydawnictwo Zielona Sowa zaskoczyło bowiem swoich czytelników specjalnie napisaną o rodzinie Pętelków piosenką. Co więcej, wesoły utwór dla maluchów wykonuje jedna z najpopularniejszych polskich aktorek, Anna Dereszowska.

Nowy przebój dla dzieci na Spotify i YouTube

Książeczki Barbary Supeł o najmłodszych członkach rodziny Pętelków ukazują się już od kilku nad nakładem Wydawnictwa Zielona Sowa. Seria o Jadzi Pętelce skierowana jest dla młodszych dzieci 1+, natomiast seria o Stasiu Pętelce, starszym braciszku Jadzi, adresowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym (3+). W marcu serię zasilił nowy tytuł „Staś Pętelka. Urodzinowe przyjęcie”. Z kolei 12 kwietnia ukaże się książeczka „Jadzia Pętelka chce sama”.

Premiery premierami, ale tym, co ostatnio z pewnością sprawiło małym czytelnikom mnóstwo radości, jest wyjątkowa piosenka zatytułowana „Świat Pętelków”. Wspaniała wiadomość jest również taka, że można posłuchać jej na Spotify oraz na YouTube.

Zakręcony, zaplątany to Pętelków świat

Słowa do piosenki „Świat Pętelków” napisała sama autorka serii, Barbara Supeł. Muzykę do utworu skomponowała Monika Kinga Bobienko, a za wokal, tak jak wspominaliśmy na samym początku, odpowiada Anna Dereszowska. Warto też wspomnieć o osobach, którym zawdzięczamy wideoklip – o Patryku Walczaku odpowiedzialnym za aranżację i Andrzeju Izdebskim odpowiedzialnym za mastering.

Tata lubi drzemki i ciepłą piżamę, lecz najbardziej kocha
A kogo? No mamę!
Mama lubi ciastka, kusi ją kawusia,
lecz najbardziej w świecie uwielbia Tatusia.

To Pętelków świat
To Pętelków świat
Zakręcony, zaplątany to Pętelków świat
To Pętelków świat
To Pętelków świat
Zakręcony, zaplątany to Pętelków świat

Przypomnijmy, że do serii o rodzinie Pętelków istnieje już jedna piosenka, którą również można znaleźć na YouTube. “Piosenka Stasia” w wykonaniu Katarzyny Łaski (znanej wokalistki, aktorki musicalowej i dubbingowej) nawiązuje do adwentowej książki „Rodzina Pętelków czeka na święta”, gdzie czytelnicy znajdą do niej słowa.

Zachęcamy do posłuchania najnowszej piosenki „Świat Pętelków” i oczywiście do lektury przygód Stasia, Jadzi, ich młodszego braciszka Szczepana oraz rodziców.

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni.
Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować