Strona główna » Lutowa nowość dla dzieci. Barbara Baffetti i „Mam odwagę”
Książki dla dzieci Polecenia

Lutowa nowość dla dzieci. Barbara Baffetti i „Mam odwagę”

Mam odwagę

Trzeba przyznać, że liczba książkowych propozycji dla dzieci zwala z nóg. I to jest wspaniałe, ponieważ rodzice, opiekunowie czy dziadkowie mogą korzystać z mnóstwa możliwości. W ten sposób pokazują maluchom, że czytanie to dobra zabawa. Jedną z lutowych nowości, na którą warto zwrócić uwagę jest książeczka Barbary Baffetti „Mam odwagę”. Co w niej znajdziesz?

„Mam odwagę”

Słowa mają ogromną moc i właśnie na tę moc autorka zwraca szczególną uwagę. Pokazuje, że jedni wykorzystują je do ranienia innych i besztania ich, inni do wspierania i pokazywania wzrostu. Słowa mogą być mieczem, ale i darem. Odpowiednio użyte niosą mądrość, ciepło i przesłanie.

W książeczce „Mam odwagę” znajdziesz wierszyki i krótkie opowiastki, które pokazują, że w swoich słowach warto nieść odwagę. Autorka skupia się na tym przesłaniu. Tłumaczy, że mówienie sobie mam odwagę może pomóc odnaleźć pewność siebie. A co dzięki niej zyskasz? Moc używania przede wszystkim dobrych słów, dzięki którym będziesz w stanie wspierać innych, a więc zmieniać ich świat. W końcu wszystko zaczyna się właśnie od słów…

To nietuzinkowa propozycja dla rodziców oraz katechetów, ponieważ książka stara się pokazywać także chrześcijańską wizję świata, wedle której dobre słowa przybliżają wierzących do Boga.

Książkę Barbary Baffetti znajdziesz tutaj.

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować