Strona główna » Bestsellerowa seria dla dzieci “Co zrobi Frania?” Barbary Supeł wraca do księgarń dzięki Wydawnictwu Świetlik
Książki dla dzieci Polecenia Zapowiedzi i nowości

Bestsellerowa seria dla dzieci “Co zrobi Frania?” Barbary Supeł wraca do księgarń dzięki Wydawnictwu Świetlik

Nową serię książeczek dla dzieci w wieku przedszkolnym „Co zrobi Frania?” autorstwa Barbary Supeł poznaliśmy dzięki Wydawnictwu Słowne Młode. Wydawnictwo jednak zakończyło swoją działalność, więc nie było perspektyw na kolejne tytuły. Na szczęście Wydawnictwo Świetlik wzięło pod swoją opiekę poprzednie tytuły Frani i zapowiedziało już na wrzesień nowy tytuł. Tak że miło nam ogłosić, że wkrótce w księgarniach znajdziemy książkę „Co zrobi Frania? Szczerość”.

Co zrobi Frania?”, czyli seria ucząca ważnych umiejętności społecznych

Jeśli jeszcze nie znasz tej wartościowej serii dla dzieci Barbary Supeł z ilustracjami Agaty Dobkowskiej, to na samym początku muszę przyjść z wyjaśnieniem, dlaczego cieszy się ona tak dużym zainteresowaniem rodziców. Otóż w książeczkach „Co zrobi Frania?” autorka zastosowała bardzo ciekawy i oryginalny zabieg. W jednym tomie przygód Frani znajdują się trzy opowiadania z tzw. częścią interaktywną. Czytamy początek pewnej historii 5-letniej dziewczynki, a kiedy dochodzimy do kluczowego momentu, gdzie Frania ma podjąć pewną decyzję, otrzymujemy pauzę na zastanowienie się, co wydarzy się dalej. Mali czytelnicy spośród podanych kilku opcji mogą wybrać, co uważają, że zrobi Frania. A potem kontynuujemy czytanie i sprawdzamy, czy mieliśmy rację. To świetny sposób, by pokazać dzieciom, jak nasze decyzje wpływają na otoczenie. Tym bardziej, że maluchy najczęściej nie potrafią jeszcze zatrzymać się przed podjęciem ważnej decyzji i działają bez rozważania konsekwencji własnych działań.

Na końcu książki znajdziemy także krótki dział „Porady Frani”, czyli praktyczne wskazówki dotyczące umiejętności społecznej będącej tematem danego tytułu. Warto dodać, że autorka tej serii jest znaną, uwielbianą pisarką. Spod jej pióra wychodzą bestsellerowe serie „Jadzia Pętelka” i „Staś Pętelka”.

Do tej pory w serii „Co zrobi Frania?” ukazało się pięć tytułów:

Niektóre ze starszych tytułów można jeszcze zakupić pod logiem Wydawnictwa Słowne Młode. A już 6 września nakładem Wydawnictwa Świetlik ukaże się nowy tytuł „Co zrobi Frania? Szczerość”. Maluchy z pomocą Frani dowiedzą się:

  • czym jest szczerość,
  • jak szczerze mówić o swoich potrzebach,
  • w jaki sposób wyrażać swoją opinię, żeby nie urazić innych.

Jeśli temat szczerości jest właśnie w Waszym domu na tapecie, to ta lektura z pewnością pomoże Wam w ćwiczeniu tych ważnych umiejętności.

Książkę „Co zrobi Frania? Szczerość” możesz zamówić już w przedsprzedaży.

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni. Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni.
Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować