Strona główna » Premiera książki “Albert w kosmosie” czyli o byciu trochę mniej dorosłym i bardziej dziecinnym
Książki dla dzieci Zapowiedzi i nowości

Premiera książki “Albert w kosmosie” czyli o byciu trochę mniej dorosłym i bardziej dziecinnym

Premiera książki "Albert w kosmosie"

Albert Albertson to dobrze już znana w Polsce i uwielbiana przez najmłodszych seria szwedzkiej pisarki Gunilli Bergström. Dzięki Wydawnictwu Zakamarki od 10 lat maluchy zaczytują się z rodzicami w przygodach Alberta i jego taty. Chociaż, co ciekawe, sama seria ma już w Szwecji 50 lat! W ostatnim tygodniu do kolekcji dołączyło tłumaczenie kolejnej części „Albert w kosmosie”. Czyżby 5-latek zdecydował się wyruszyć w nieznane? W końcu kosmos fascynuje (prawie) każdego przedszkolaka.

Kto przeczytał chociaż jedną książeczkę z serii o Albercie, z pewnością sięgnął po następną, i następną… Na szczęście co kilka miesięcy dzięki poznańskiemu Wydawnictwu Zakamarki możemy liczyć na nowy tytuł. Tym razem przyszła pora na książkę „Albert w kosmosie”. Jednak niech nie zwiedzie Cię tytuł. Nie będzie tu obszernej wiedzy o wszechświecie, ale trochę dorosłych obowiązków, mnóstwo dziecięcego bałaganu i oczywiście radość ze wspólnej zabawy.

Historia zaczyna się zwyczajnie. Albert w zabawie nie próżnuje, dlatego w pokoju robi się spory bałagan. Taki stan rzeczy niestety denerwuje tatę Alberta, który zajęty jest właśnie sporządzaniem listy ważnych rzeczy do zrobienia. Nazywa nawet chłopca dziecinnym i mówi, że ma zachowywać się doroślej. A co to znaczy? Albert zastanawia się. Na przykład dorosły tata robi naprawdę ważne dorosłe i skomplikowane rzeczy:

– oddaje motor do przeglądu,

– słucha wyników totolotka w radiu,

– stoi w kolejkach w sklepie, na poczcie, w banku,

– czyta trudne dokumenty: podatki, przepisy, dania, podania…

Ale Albert nie ma ochoty zajmować się takimi dorosłymi, bardzo ważnymi sprawami. Dlatego zachęca tatę do wspólnej zabawy. W końcu dorosły też nie musi być zawsze aż taki dorosły. Tato – początkowo niechętny – z Albertem wyruszają więc w niezwykłą wyprawę do miejsca, w którym jeszcze nigdy nie byli. W kosmos!

Masz ochotę poznać najnowszą przygodę Alberta i jego taty? Książkę „Albert w kosmosie” kupisz tutaj.

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni.
Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować