Strona główna » Porozmawiajmy o zgodzie. „Co zrobi Frania? Akceptacja” już w sprzedaży
Książki dla dzieci Polecenia Zapowiedzi i nowości

Porozmawiajmy o zgodzie. „Co zrobi Frania? Akceptacja” już w sprzedaży

Co zrobi Frania

Książki dla dzieci mogą wspaniale rozwijać ich inteligencję emocjonalną. W końcu jak najlepiej nauczyć się emocji i zachowań, jeśli nie przez rozmowę o nich i obserwowanie ulubionych bohaterów? To też przynosi nam najnowsza książka Barbary Supeł i Agaty Dobkowskiej, która już od 28 czerwca znajduje się w księgarniach. Po raz kolejny książeczka dla dzieci budzi ciepło też w dorosłych.

Co zrobi Frania? Akceptacja

Życie nierzadko nie idzie po naszej myśli. Czasami się buntujemy, inny razem potrafimy na coś przystać. Jak jednak wytłumaczyć dziecku, że nie może spacerować, ponieważ ma gorączkę lub czemu piąta czekoladka to nie najlepszy pomysł? Nie tak łatwo porozmawiać z dzieckiem o akceptacji i nauczyć je zgody na zmiany. Na szczęście po raz kolejny Barbara Supeł ratuje nas z opresji. Jej książka „Co zrobi Frania?” we wspaniały sposób obrazuje problemy, przed którymi stają dzieci.

Frania ma pięć lat i wyjechała z rodziną na wakacje. Dziewczynka ma starszego brata oraz maleńką siostrę. I choć jest szczęśliwa, to czasami mierzy się z przeciwnościami. Na przykład gdy ma katar, nie może pójść do przedszkola. Chce się nauczyć pływać jak syrenka, a uczy się jak żabka. Pomaga tacie, który źle się czuje. I co ważne, dziewczyna świetnie się w tym odnajduje! I właśnie dzięki temu i nasze dziecko może się nauczyć, jak akceptować zmiany czy nieplanowane sytuacje.

Ta książeczka to pierwszy krok do rozmowy ze swoją pociechą. Oczywiście nie bez znaczenia są fantastyczne grafiki (Wydawnictwo Słowne nigdy nas nie zawodzi), zabawne komentarze czy sceny, w których maluch może odnaleźć cząstkę siebie. Nic tylko czytać, oglądać i rozmawiać ze swoim dzieckiem! Jeśli i Ciebie zainteresowała ta pozycja, już teraz możesz kupić ją tutaj.

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉 Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować