Strona główna » Dla złaknionych miłości i pracujących nad relacją. Recenzja książki „Super związek”
Polecenia Poradniki Recenzje

Dla złaknionych miłości i pracujących nad relacją. Recenzja książki „Super związek”

Super związek - Alina Adamowicz, Justyna Moraczewska

Niektóre książki, choć wartościowe, przygniatają nas nudnym językiem, drobiazgami czy informacjami, których nie sposób spamiętać. Zupełnie inne wrażenia przynosi książka Aliny Adamowicz i Justyny Moraczewskiej „Super związek. Jak stworzyć dobrą i trwałą relację, która się nie rozpadnie”. Choć to poradnik, to przebrniesz przez niego w 3-4 godziny. Napisany lekkim językiem, ciepły. To książka, którą się chłonie.

Super związek

O związkach i innych relacjach międzyludzkich napisano już tony książek. Tylko problem w tym, że wiele z nich nie wnosi do naszego życia nic specjalnego. To tylko rozdziały, przez które się brnie, by później rzucić je w kąt. I właśnie tego bałam się od książki, która została napisana w formie dialogu. W przypadku niektórych to sprawdza się idealnie, w przypadku innych pozostawia wiele niedopowiedzeń. Tutaj jednak nie ma na co narzekać. To niesamowite, by tak złożony i trudny temat przedstawić w gruncie rzeczy z taką lekkością i łatwością. Jak to możliwe?

Różne aspekty

Przede wszystkim autorki podzieliły rozdziały na różne aspekty, które są problematyczne w związku. Czasami szwankuje rozmowa, innym razem pojawia się egoizm lub brak bliskości i zainteresowania partnerem. Dlatego każdy z rozdziałów podejmuje inne zagadnienie. By tego było mało, są one podzielone na trzy części: krótkie opowiadanie, które obrazuje problem (rewelacyjny pomysł!), część, w której spoglądamy na problem okiem terapeuty oraz dialog z osobą, której postępowanie lub wiedzę możemy brać za przykład.

Tak różnorodna forma i lekkie słownictwo sprawiają, że przez książkę się płynie. Niestety poradniki psychologiczne i dotyczące relacji nierzadko zarzucają ciężarem problemu. Ogrom szczegółów, wymagający język czy masa porad sprawiają, że trudno znaleźć coś specjalnie dla siebie. A tutaj nie stanowi to problemu.

Praktyczne porady

Oczywiście poradniki są po to, by coś wnieść do naszego życia. Kocham taką literaturę, dlatego nie szukam w niej pomocy, ale wciąż się czegoś dowiaduję. Jednak masa innych osób szuka wsparcia i tutaj je znajdzie. To nie pustosłowie, bzdurne rady, których nijak nie przeniesiesz do swojego życia. Wręcz przeciwnie! W każdym rozdziale znajdziesz podpowiedzi dotyczące Twojej sytuacji życiowej, informacje, na co zwracać uwagę w swoim związku oraz lekcje do przepracowania. Dzięki konkretnym wskazówkom można wpłynąć na jakość swojej relacji i pójść do przodu. Czasem będzie to oznaczać rozstanie dla swojego dobra, innym razem walkę o prawdziwe partnerstwo.

Dlatego niezależnie od tego, jakie masz powody, ta książka jest warta uwagi. Jednym może przynieść otuchę i pokazać, że świetnie kształtują swoją relację. Dla innych może stanowić kubeł zimnej wody i pomoc, bez której nie mogliby ruszyć dalej. Jeśli więc zainteresowała Cię ta pozycja, możesz kupić ją tutaj.

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉 Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować