Strona główna » Nowe wydanie magicznej opowieści Doroty Terakowskiej „W Krainie Kota”
Książki dla dzieci Zapowiedzi i nowości

Nowe wydanie magicznej opowieści Doroty Terakowskiej „W Krainie Kota”

W krainie kota - Dorota Terakowska

„W Krainie Kota” ma już ponad 25 lat! Pierwsze wydanie tej książki miało miejsce w 1996 roku. Warto jednak wspomnieć o niej dzisiaj, bo dokładnie 15 czerwca 2022 do księgarń trafiło nowe wydanie wyjątkowej i ponadczasowej książki Doroty Terakowskiej. Choć pisarki nie ma z nami prawie 20 lat, to jej książki żyją wiecznie i wciąż przypominają o niebanalnej wyobraźni autorki.

W Krainie Kota

Dorota Terakowska doskonale łączyła proste, zwyczajne życie z magicznym światem. Jej książki przenoszą nas do zupełnie innej rzeczywistości, z której aż żal wychodzić. Urzekają już od pierwszych stron i otulają wyjątkowym klimatem. Tak też jest „W Krainie Kota”, w której poznajemy Ewę. To młoda pisarka, która jest w ciąży. Pewnej nocy, nie wiedząc czemu zjada korzeń tajemniczej rośliny, o której nic nie wie. Po jakimś czasie rodzi rudego synka. To pozornie zwyczajne dziecko.

Jednak Jonyk (synek) zaledwie w trzynastym dniu życia zaczyna… mówić! I to nie stękać czy wymawiać monosylaby, ale piękne i pełne zdania. W domu pojawia się też Kot, którego domownicy nazywają Kotykiem. Czworonóg przybył z Krainy Tarota, w której Ewa wraz z synkiem mają bardzo ważną misję do spełnienia.

Magiczna opowieść

Dorota Terakowska po mistrzowsku łączy dwa światy. Rzeczywistość splata się z magią, dziwacznymi zdarzeniami i fantastycznymi stworzeniami. Co ciekawe, w jej książkach bardzo często wydarzenia dzieją się na pograniczu. W zależności od tego, jak na nie spojrzymy możemy dostrzec prawdziwą magię lub wybujałą wyobraźnię bohaterów.

Wraz z synkiem i Kotem Ewa wyrusza w podróż po sennej krainie. Ile w niej nas samych, a ile wyobraźni? Ta książka bawi się też zabobonami. Jednym z nich jest liczba 13, która rzekomo przynosi pecha. Aby było ciekawie, Ewa rodziła swojego syna przez trzynaście godzin i trzynaście minut, a po trzynastu dniach maluch już mówił. To droczenie się z wierzeniami, które wciąż tkwią głęboko w ludziach, choć się z nich śmiejemy.

Nie można powiedzieć, czy Dorota Terakowska pisała przede wszystkim dla dzieci, czy dla dorosłych. Robiła to tak zręcznie, że w jej książkach odnajdują się maluchy oraz dojrzali czytelnicy. Dlatego jeśli i Ty masz ochotę na niebanalną lekturę, to najnowsze wydanie „W Krainie Kota” znajdziesz tutaj.

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉 Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować