Strona główna » Polska okładka zwycięzcą konkursu Jackets off!
Aktualności ze świata książki Literatura piękna

Polska okładka zwycięzcą konkursu Jackets off!

Raster Lichtensteina

Fot. Facebook Wydawnictwa Warstwy

Dopiero co pisaliśmy o polskich nominacjach do międzynarodowego konkursu na najpiękniejszą okładkę książki dla dorosłych, a dziś przychodzimy ze wspaniałą nowiną. To właśnie polski projekt wrocławskiej artystki Joanny Jopkiewicz stanął na podium!

W ramach targów Bologna Book Plus, które miały miejsce w dniach 21-24.04 w Bolonii, odbyła się po raz pierwszy wystawa Jackets off! Spośród nadesłanych zgłoszeń jury doceniło m.in. trzy polskie okładki, które walczyły o zdobycie miana najpiękniejszej okładki książki dla dorosłych. Ku naszej ogromnej radości tegoroczną nagrodę JACKET DESIGN AWARD otrzymała publikacja wydana nad Wisłą. Książka Raster Lichtensteina Agnieszki Wolny-Hamkało, której okładkę projektowała Joanna Jopkiewicz, pokonała konkurencję m.in. z Chin i Irlandii.

Joanna Jopkiewicz ukończyła wrocławską Akademię Sztuk Pięknych i specjalizuje się w projektowaniu publikacji. Należy do współzałożycieli Grupy Projektor. Współpracuje m.in. z Wydawnictwem Warstwy, dla którego tworzy nieszablonowe okładki.

Jak pisze o swojej pracy:

„W moich realizacjach wydawniczych szczególnie ważne jest dla mnie to, jak treść rezonuje z projektem graficznym. O obiekcie, jakim jest publikacja, myślę w kontekście funkcjonalności.”

Zwycięską książkę kupicie tutaj: Raster Lichtensteina

Zobacz także:

Kasia