Strona główna » Znamy nominacje do Nagrody Pióro Fredry i Nagrody Dobre Strony 2023, czyli najpiękniejsze książki wydane w tym roku
Aktualności ze świata książki

Znamy nominacje do Nagrody Pióro Fredry i Nagrody Dobre Strony 2023, czyli najpiękniejsze książki wydane w tym roku

Nominacje do Nagrody Pióro Fredry i Nagrody Dobre Strony 2023

W ostatnich dniach poznaliśmy tytuły nominowane do nagród edytorskich – Pióro Fredry 2023 i Dobre Strony 2023. Decyzję jury o tegorocznych laureatach poznamy podczas Wrocławskich Targów Dobrej Książki, które odbędą się w dniach 30.11 – 3.12 w Hali Stulecia we Wrocławiu.

Nagroda Pióro Fredry 2023

To edytorskie wyróżnienie przyznawane jest książkom dla dorosłych czytelników. W jury Nagrody Pióro Fredry 2023 zasiedli: Anita Wincencjusz-Patyna – przewodnicząca komisji, Grażyna Lange, Karolina Wiśniewska, Janusz Górski, Andrzej Ociepa. Spośród nadesłanych przez 30 wydawnictw 75 tytułów jury wybrało 5 książek, które mają szansę zdobyć najważniejszą nagrodę edytorską. Oto lista:

Nagroda Dobre Strony 2023

O miano najatrakcyjniejszej pod względem graficznym, typograficznym i artystycznym książki dziecięcej ubiegało się z kolei 50 tytułów, które zgłosiło 20 wydawców. Jury w składzie: Anita Wincencjusz-Patyna – przewodnicząca komisji, Grażyna Lange, Karolina Wiśniewska, Janusz Górski, Andrzej Ociepa wytypowało do dalszego etapu następujących 5 pozycji:

Tegorocznych laureatów Nagrody Pióro Fredry i Nagrody Dobre Strony poznamy już 30 listopada.

Kasia