Strona główna » Pola i Piotruś, ulubieni bohaterowie książkowej serii dla dzieci od marca na TVP ABC
Ciekawostki Książki dla dzieci

Pola i Piotruś, ulubieni bohaterowie książkowej serii dla dzieci od marca na TVP ABC

Serial animowany Pola i Piotruś

Znacie już Polę i Piotrusia? To uwielbiani przez dzieci przyjaciele z bestsellerowej serii duetu Camilla Reid i Axel Scheffler. To ostatnie nazwisko prawidłowo może Wam się wydać znajome – w końcu ilustrował on również książkę “Gruffalo”. Dziś piszemy o historii Piotrusia i Poli nie bez powodu. Od początku marca ich przygody można obejrzeć w telewizji na kanale TVP ABC.

Piotruś i Pola – bestsellerowa seria dla dzieci

Książeczki z serii Pola i Piotruś ukazują się od 2022 roku nakładem Wydawnictwa Wilga. Adresowane są do dzieci od 2 roku życia. Króliczek i myszka to najlepsi przyjaciele, dlatego spędzają ze sobą mnóstwo czasu, ale nigdy się nie nudzą. A kiedy zdarzają się im trudne sytuacje, kłócą się, czy nawet pojawią się łzy, to zawsze wspólnie rozwiązują problemy dzięki uśmiechowi i wzajemnemu zrozumieniu.

Camilla Reid w sposób przyjazny najmłodszym pisze m.in. o tym, dlaczego warto umieć przepraszać, o nauce korzystania z nocnika, o życzliwości i o prawdziwej przyjaźni. Krótkim historyjkom z morałem towarzyszą wspaniałe, intensywnie kolorowe ilustracje Axela Schefflera, które dodatkowo przyciągają uwagę małego czytelnika. Przeżycia Poli i Piotrusia, ich problemy, zmartwienia przypominają te, które znane są kilkulatkom, dlatego dzieciom łatwo się utożsamić się z bohaterami.

Do tej pory ukazały się cztery tytuły w serii:

Pola i Piotruś – z książeczki na ekran

1 marca do programu stacji telewizyjnej TVP ABC dołączył animowany serial „Pola i Piotruś”. Powstał on na podstawie wyżej wspomnianych książeczek. Sympatyczna para przyjaciół występuje na ekranie codziennie o godzinie 18:25. Dzięki bajce dzieci poznają sposoby na radzenie sobie z emocjami i trudnymi sytuacjami. Historia Poli i Piotrusia pomaga im też lepiej rozumieć relacje z innymi oraz wartość płynącą z przyjaźni.

Jeśli więc szukacie dla Waszych pociech zarówno miłej dla oka, ciepłej w odbiorze i edukacyjnej animacji, polecamy zajrzeć do Piotrusia i Poli. Odcinki można obejrzeć również na platformie Kraina ABC.

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni.
Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować