Strona główna » Książki z Kotem w roli głównej
Ciekawostki Polecenia

Książki z Kotem w roli głównej

Książki o kotach. Polecenia

Koty są wyjątkowymi bohaterami. W sercach wielu osób zajmują szczególne miejsca. Trudno więc się dziwić, że i w literaturze nie brakuje naszych mruczących towarzyszy. Gdziekolwiek nie poszukasz, czy to w książkach dla dzieci, poradnikach czy beletrystyce grają pierwsze skrzypce i ani myślą schodzić z piedestału. Jakie książki warto więc przeczytać? Dziś mam dla Ciebie trzy całkowicie różne propozycje. Sam zdecyduj, która z nich najbardziej do Ciebie przemawia (choć dobrze wiemy, że koty w każdej postaci są wyjątkowe).

„O kotku, który bał się wszystkiego”

O kotku, który bał się wszystkiego

Mam dla Ciebie dobrą wiadomość: książki dla dzieci są nie tylko dla dzieci. 😊 Z powodzeniem możesz czytać je i Ty, raz jeszcze dogrzebując się do swojej wrażliwości i szukając w sobie dziecięcej delikatności. Książka Erica-Emmanuela Schmitta „O kotku, który bał się wszystkiego” otwiera cykl poświęcony najmłodszych czytelnikom. Znajdziesz w niej kotka, który odważnie stawia czoła swojemu strachowi i pracuje nad pewnością siebie. Pokazuje, że można przezwyciężyć strach i odnaleźć w sobie odwagę, nie myląc jej z brawurą. Całej serii przewodzi sowa Minerwa, symbol mądrości, która zachęca do stawiania niebanalnych pytań i poszukiwania na nie odpowiedzi.

„A gdyby tak ze świata zniknęły koty?”

A gdyby tak ze świata zniknęły koty

Ta powieść zabiera nas do o wiele bardziej skomplikowanego świata niż poprzednia pozycja. Towarzyszymy w niej młodemu listonoszowi, który mieszka razem z kotem Kapustkiem i próbuje oswoić się z druzgocącą diagnozą. Dowiaduje się, że zostały mu miesiące, a może tylko tygodnie życia. Młody mężczyzna jest załamany. Wtedy pojawia się przy nim diabeł z nietuzinkową ofertą: za każdą rzecz, którą listonosz postanowi usunąć ze świata otrzyma jeden dodatkowy dzień życia. W ten sposób rozpoczyna się dziwny okres w życiu bohatera. Oczywiście wybór tego, co można usunąć jest tylko punktem wyjścia do znalezienia odpowiedzi na pytanie, czego człowiek rzeczywiście potrzebuje, by żyć i być szczęśliwym. To wyjątkowa opowieść o stracie, przy której będziesz potrzebować chusteczek. Czasem będzie zabawnie, częściej wzruszająco.

„Kocie mojo”

Kocie mojo

Czasem niełatwo zrozumieć koci język. Doskonale wie to Dr Mikel Delgado, gospodarz programu „Kot z piekła rodem”. Autor książki tłumaczy kocie zachowania oraz podpowiada, w jaki sposób można je rozszyfrować. Wbrew pozorom sygnały, które wysyłają nam czworonogi, są proste. Wystarczy trochę obserwacji, by wiedzieć, w jaki sposób kot informuje o swoim stresie, złym samopoczuciu czy złości. Jednocześnie autor tłumaczy, co możemy robić jako właściciele kotów, by zapewnić im szczęśliwe i beztroskie życie. To wszechstronny poradnik, który jest skarbnicą wiedzy. Zabiera w fascynującą podróż po kocim świecie, od wieku kociąt aż do seniorów. Porusza kwestie dotyczące żywienia, pielęgnacji, zabaw czy bezstresowych wizyt u weterynarza. Obowiązkowa pozycja dla wszystkich posiadaczy kotów (choć wiadomo, że to koty posiadają nas…) 😊

Proponowane książki znajdziesz tutaj:

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować