Strona główna » “Kicia Kocia. Wiosna”. Premiera nowej części ulubionej serii dla dzieci już 8 marca!
Książki dla dzieci Zapowiedzi i nowości

“Kicia Kocia. Wiosna”. Premiera nowej części ulubionej serii dla dzieci już 8 marca!

Kicia Kocia. Wiosna

Już jutro czyli 8 marca ukaże się bardzo wyczekiwana, nowa część bestsellerowej serii dla dzieci autorstwa Anity Głowińskiej. Mowa oczywiście o sympatycznej kotce i jej małych przyjaciołach. Tym razem Kicia Kocia zaprosi maluchy do odkrycia jednej z najbardziej ulubionych pór roku. Czy „Kicia Kocia. Wiosna” ma szansę stać się kolejnym bestsellerem w księgarniach? Nie musimy nawet czekać na odpowiedź. Tytuł dostępny w przedsprzedaży wskoczył już na topki księgarnianych półek. Jednym słowem – jeśli masz w domu kilkulatka, najnowszy tytuł od Wydawnictwa Media Rodzina to must read tej wiosny!

Kicia Kocia podziwia wiosnę

Kicia Kocia to rezolutna bohaterka książeczek dla dzieci, które ukazują się w różnych formatach od kilku lat. Mała kotka zdążyła już opowiedzieć przedszkolakom o swojej wizycie u dentysty, spotkaniu ze strażakiem, podróży pociągiem, czy o tym jak zakładała własny ogródek. To oczywiście tylko niewielka część wszystkich historii Kici Koci, jej rodziny i przyjaciół.

Do tej pory Kicia Kocia zdążyła opowiedzieć najmłodszym o zimie. Jednak w serii zdecydowanie brakowało kolejnych tytułów na temat różnych pór roku. Na szczęście jeszcze przed oficjalnym nastaniem wiosny w tym roku, autorka postanowiła przybliżyć dzieciom i tę bardzo wyczekiwaną, wytęsknioną również przez dorosłych, pachnącą wiosennym deszczem i budzącą się do życia przyrodą część roku.

W książeczce pod tytułem „Kicia Kocia. Wiosna” przeczytamy o tym, jak mała bohaterka wybrała się ze swoją mamą do parku. Obie postanowiły zobaczyć, jak powoli zaczyna budzić się wiosna. Można ją przecież dostrzec dzięki pierwszym pąkom na drzewach oraz pierwszych kwiatkach. Okazało się, że nie tylko Kicia Kocia cieszy się na wiosnę! Na spacerze spotkała również swojego przyjaciela Packa i jego mamę. Jednak to wyjście z domu nie skończyło się tylko na obserwowaniu przyrody. Przyjaciele znaleźli bowiem chore zwierzątko, któremu udzielili pomocy.

Jeśli jesteś ciekawa/y, co o wiośnie opowie maluchom Kicia Kocia, a może macie ochotę na rodzinny spacer z poręczną książeczką, którą zawsze można spakować do torebki czy plecaka, tytuł „Kicia Kocia. Wiosna” kupisz TUTAJ.

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni.
Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować