Strona główna » „Pokolenie Przyjaciół”. Ten, w którym spotykamy Rachel, Rossa, Joeya, Chandlera, Monikę i Phoebe
Literatura faktu Polecenia Zapowiedzi i nowości

„Pokolenie Przyjaciół”. Ten, w którym spotykamy Rachel, Rossa, Joeya, Chandlera, Monikę i Phoebe

Pokolenie Przyjaciół

11. sezonu kultowego serialu z pewnością już nie będzie. Jednak fani Friendsów mają świetny powód do świętowania! W marcu ukazała się książka Saula Austerlitza “Pokolenie Przyjaciół”, która pozwala zajrzeć za kulisy ulubionego amerykańskiego sitcomu lat 90.

Przyjaciele – czy to naprawdę koniec?

Od pierwszego sezonu Przyjaciół minęło już blisko 20 lat. Pilotażowy odcinek ukazał się w USA 22 września 1994 roku, a polscy widzowie obejrzeli go 2 września 1996 roku. Losy Rachel, Rossa, Joeya, Chandlera, Moniki i Phoebe śledziły z wypiekami na twarzy miliony widzów. Jednak, jak pokazał czas, fenomen kultowego serialu lat 90. przetrwał kolejne pokolenia. 20- i 30-latkowie nawet w 2022 roku z chęcią włączają i pochłaniają jeden za drugim kolejne odcinki najpopularniejszego sitcomu. Kto chociaż raz skończył oglądać 10 sezon Przyjaciół i ma również za sobą ostatnią produkcję HBO Przyjaciele po latach, z pewnością marzył o otrzymaniu jakiejkolwiek szansy ponownego spotkania z grupą przyjaciół z Manhattanu. Jak pokazuje ostatni przegląd książkowych premier, marzenia się spełniają!

Pokolenie przyjaciół

Jeśli macie ochotę wrócić na pomarańczową kanapę do kawiarni Central Perk i spotkać się z sześciorgiem przyjaciół, nie możecie przegapić nowości od Wydawnictwa SQN. Być może zdarzyło się Wam już kilkukrotnie połknąć 236-odcinkowy serial, a może „zrobiliście sobie przerwę”. Bez względu na to jaki jest Wasza aktualna relacja z Friendsami, tę książkę trzeba przeczytać!

Pokolenie przyjaciół pozwoli Wam raz jeszcze przeżyć prześmieszne, a czasami wzruszające perypetie Rachel, Rossa, Joeya, Chandlera, Moniki i Phoebe. Saul Austerlitz spotkał się z osobami, które pracowały na planie serialu, organizowały castingi oraz pisały scenariusze odcinków. Nie ulega więc wątpliwości, że dzięki tej publikacji poznacie kulisy powstania i emisji pokoleniowego dzieła sztuki. Lata 90. – witajcie z powrotem!

Nie sposób się oderwać. Sięgniesz po tę książkę, dlatego że jesteś fanem, nie będziesz jej chciał odłożyć, bo uświadomisz sobie, że Przyjaciele na zawsze utrwalili konkretny moment w dziejach kultury (masz za swoje, Chandlerze Bing!): świat, w którym kawiarnie dopiero stawały się „trzecim domem”, seriale nie były dostępne w postaci nagrać DVR czy streamingu, a stacje telewizyjne powoli przekonywały się idei sitcomów o niczym. Mam za sobą połowę ody Austerlitza do największego przeboju NBC i już nie mogę się doczekać, kiedy skończę czytać i będę mogła zacząć zamęczać znajomych ciekawostkami o Przyjaciołach.”

– Sarah Gelman, Director of Books & Editorial, Amazon Book Review blog

Rok 2022 jest zdecydowanie wyjątkowy dla fanów serialu Przyjaciele. Wiosna przyniosła nam premierę fantastycznej książki od Wydawnictwa SQN, a Wydawnictwo W.A.B. potwierdziło w lutym, że wyda polskie tłumaczenie biografii Matthew Perry’ego, serialowego Chandlera. Jeśli ukochany sitcom powoli odchodził w Waszej pamięci w zapomnienie i mogliście powiedzieć „we were on a break!”, to teraz zdecydowanie następuje zwrot akcji. Miłego czytania!

Książkę kupicie tutaj: Pokolenie przyjaciół. Zakulisowy obraz kultowego serialu

Zobacz także:

Kasia