Strona główna » Bing! Ten, w którym Chandler opowiada swoją prawdziwą historię
Biografie Zapowiedzi i nowości

Bing! Ten, w którym Chandler opowiada swoją prawdziwą historię

Jakby wykrzyknęła dobrze znana wszystkim fanom kultowego serialu komediowego Przyjaciele Janice – O. My. God! Wydawnictwo W.A.B. na swoim fanpage’u na Facebooku potwierdza, że będzie polskim wydawcą biografii Metthew Perry’ego czyli aktora, który wcielił się w rolę Chandlera. A nie mówiliśmy, że tak zareagujecie na tę wspaniałą nowinę?

Friends, Lovers, and the Big Terrible Thing

Miłośnicy Friendsów z pewnością, od kiedy tylko znaleźli doniesienia o pracy aktora nad książkę, nie mogli doczekać się oficjalnej informacji o premierze jego biografii w Polsce. Na szczęście Grupa Wydawnicza Foksal nie kazała nam długo czekać w niepewności, mimo że amerykańska premiera o tytule Friends, Lovers, and the Big Terrible Thing planowana jest dopiero na jesień 2022.

Chandler Bing

Kto z Was jest już po kolejnym oglądaniu wszystkich dziesięciu sezonów najlepszego sitcomu lat 90. z pewnością z przyjemnością sięgnie po autobiografię amerykańskiego aktora, który po blisko 30 latach od premiery pierwszego odcinka Przyjaciół postanowił podzielić się swoją bardzo osobistą historią. To właśnie rola Chandlera Binga przyniosła mu ogromną sławę i sprawiła, że stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd telewizyjnych w całej Ameryce – jeśli nie również na świecie.

Jednak wraz ze sławą i dużymi pieniędzmi przyszła ogromna presja, która doprowadziła aktora do uzależnień i konieczności walki ze szkodliwymi dla zdrowia nałogami. Gdyby nie zagłębiać się w życiorysy głównych bohaterów Przyjaciół, można by przypuszczać, że Matthew Perry wyróżniający się ogromnym talentem komicznym wiedzie szczęśliwe i dostatnie życie, które zapewniła mu rola w serialu. Jednak podczas gdy widzowie dobrze bawili się, oglądając kolejne odcinki sitcomu i śmiejąc się z żartów Chandlera, sam aktor mierzył się ze swoją chorobą i wielokrotnie stał na krawędzi.

Matthew Perry o swojej książce

Jak mówi sam Matthew Perry:

„Tyle o mnie napisano w przeszłości. Pomyślałem, że nadszedł czas, by ludzie usłyszeli moje własne słowa. Wzloty były wysokie, a upadki bolesne. Ale przeżyłem, by opowiedzieć tę historię, choć czasem wydawało się, że to się nie uda. Wszystko tu jest.”

W swojej książce, której tytuł możemy przetłumaczyć (oczywiście jeszcze nieoficjalnie) jako Przyjaciele, kochankowie i wielka, okropna rzecz, aktor opowie czytelnikom o swojej utraconej miłości, o przyjaźniach, które przetrwały najmroczniejsze dni oraz swojej walce z uzależnieniem od narkotyków, alkoholu i leków. Nie zabraknie również zajrzenia za kulisy Przyjaciół!

Czy biografia Matthew Perry’ego to zapowiedź kolejnych książek przyjaciół z Nowego Jorku? Osobiście mamy nadzieję, że tak!

Kasia

Kasia

Komentarz

Kliknij tutaj, by skomentować