Strona główna » Bing! Ten, w którym Chandler opowiada swoją prawdziwą historię
Biografie Zapowiedzi i nowości

Bing! Ten, w którym Chandler opowiada swoją prawdziwą historię

Jakby wykrzyknęła dobrze znana wszystkim fanom kultowego serialu komediowego Przyjaciele Janice – O. My. God! Wydawnictwo W.A.B. na swoim fanpage’u na Facebooku potwierdza, że będzie polskim wydawcą biografii Metthew Perry’ego czyli aktora, który wcielił się w rolę Chandlera. A nie mówiliśmy, że tak zareagujecie na tę wspaniałą nowinę?

Friends, Lovers, and the Big Terrible Thing

Miłośnicy Friendsów z pewnością, od kiedy tylko znaleźli doniesienia o pracy aktora nad książkę, nie mogli doczekać się oficjalnej informacji o premierze jego biografii w Polsce. Na szczęście Grupa Wydawnicza Foksal nie kazała nam długo czekać w niepewności, mimo że amerykańska premiera o tytule Friends, Lovers, and the Big Terrible Thing planowana jest dopiero na jesień 2022.

Chandler Bing

Kto z Was jest już po kolejnym oglądaniu wszystkich dziesięciu sezonów najlepszego sitcomu lat 90. z pewnością z przyjemnością sięgnie po autobiografię amerykańskiego aktora, który po blisko 30 latach od premiery pierwszego odcinka Przyjaciół postanowił podzielić się swoją bardzo osobistą historią. To właśnie rola Chandlera Binga przyniosła mu ogromną sławę i sprawiła, że stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd telewizyjnych w całej Ameryce – jeśli nie również na świecie.

Jednak wraz ze sławą i dużymi pieniędzmi przyszła ogromna presja, która doprowadziła aktora do uzależnień i konieczności walki ze szkodliwymi dla zdrowia nałogami. Gdyby nie zagłębiać się w życiorysy głównych bohaterów Przyjaciół, można by przypuszczać, że Matthew Perry wyróżniający się ogromnym talentem komicznym wiedzie szczęśliwe i dostatnie życie, które zapewniła mu rola w serialu. Jednak podczas gdy widzowie dobrze bawili się, oglądając kolejne odcinki sitcomu i śmiejąc się z żartów Chandlera, sam aktor mierzył się ze swoją chorobą i wielokrotnie stał na krawędzi.

Matthew Perry o swojej książce

Jak mówi sam Matthew Perry:

„Tyle o mnie napisano w przeszłości. Pomyślałem, że nadszedł czas, by ludzie usłyszeli moje własne słowa. Wzloty były wysokie, a upadki bolesne. Ale przeżyłem, by opowiedzieć tę historię, choć czasem wydawało się, że to się nie uda. Wszystko tu jest.”

W swojej książce, której tytuł możemy przetłumaczyć (oczywiście jeszcze nieoficjalnie) jako Przyjaciele, kochankowie i wielka, okropna rzecz, aktor opowie czytelnikom o swojej utraconej miłości, o przyjaźniach, które przetrwały najmroczniejsze dni oraz swojej walce z uzależnieniem od narkotyków, alkoholu i leków. Nie zabraknie również zajrzenia za kulisy Przyjaciół!

Czy biografia Matthew Perry’ego to zapowiedź kolejnych książek przyjaciół z Nowego Jorku? Osobiście mamy nadzieję, że tak!

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni.
Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować